Osoba towarzysząca na wesele. Gdzie szukać partnera na wesele?

partner na wesele

Dostałaś zaproszenie z osobą towarzyszącą na wesele i… powstał problem, bo nie masz kim iść? Gdzie znaleźć chłopaka, która dotrzyma Ci towarzystwa na imprezie weselnej i o co można zapytać chłopaka, żeby go lepiej poznać i dobrze się wspólnie bawić? Jest też opcja – możesz iść sama i świętować zaślubiny w najlepszym towarzystwie – swoim! W poniższym artykule odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania i kwestie!

Wesele bez osoby towarzyszącej?

Wesele bez osoby towarzyszącej to świetna okazja, abyś mogła cieszyć się chwilą, nawiązywać nowe znajomości i celebrować miłość Twoich bliskich. Niezależnie od tego, czy jesteś singielką z wyboru, czy po prostu nie masz aktualnie partnera, pamiętaj, że najważniejsze jest Twoje zadowolenie i komfort. Ciesz się chwilą, bądź sobą i nie bój się być niezależna – to właśnie takie podejście sprawi, że wesele stanie się dla Ciebie niezapomnianym przeżyciem. Nawet to, przeżyte w pojedynkę!

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na przyjście na wesele bez osoby towarzyszącej. Choć dla niektórych może to wydawać się niecodziennym wyborem, ta forma uczestnictwa w weselnych uroczystościach zyskuje na popularności. Dlaczego warto rozważyć tę opcję i jak poradzić sobie z ewentualnymi trudnościami? Zamieszczamy poniżej kilka wskazówek i porad, które pomogą Ci czerpać pełną radość z tego wyjątkowego dnia i… cieszyć się swoim towarzystwem!

Przede wszystkim, przyjście na wesele solo daje nam większą swobodę. Nie musisz martwić się o to, czy nasz partner dobrze się bawi, czy znalazł sobie towarzystwo do rozmowy lub czy nie jest przypadkiem znudzony. Możesz całkowicie skupić się na cieszeniu się chwilą, nawiązywaniu nowych znajomości i celebrowaniu miłości naszych przyjaciół lub rodziny. 

Jak się zachować będą na weselu w pojedynkę? Przede wszystkim, bądź otwarta na nowe znajomości! Wesele to doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi. Być może wśród gości znajdą się osoby, z którymi masz wspólnych znajomych lub podobne zainteresowania. Nie bój się podejść i przedstawić się, a także uczestniczyć w rozmowach.

Ciesz się chwilą i skup się na tym, co najważniejsze – świętowaniu miłości i szczęścia pary młodej. Angażuj się w zabawy i tańce, delektuj się pysznym jedzeniem i korzystaj z każdej chwili.

Nie przejmuj się opiniami innych i baw się świetnie! W dzisiejszych czasach coraz mniej osób zwraca uwagę na to, kto przychodzi na wesele z kim. Jeśli ktoś zapyta, dlaczego jesteś sama, odpowiedz z uśmiechem, że tak jest Ci wygodnie. Najważniejsze jest, abyś to Ty czuła się dobrze, prawda?

Przyjście na wesele bez osoby towarzyszącej to nie powód do wstydu, a wręcz przeciwnie – może to być wyrazem Twojej niezależności i pewności siebie. To także okazja, aby skupić się na sobie, na swoich przeżyciach i relacjach z innymi gośćmi. Nie musisz nikomu niczego udowadniać – to Twój czas, aby cieszyć się zabawą i obecnością bliskich. Poza tym, coraz więcej par młodych rozumie, że nie każdy gość musi przychodzić w parze. Stąd na wielu weselach goście bez osób towarzyszących są witani z otwartymi ramionami i nikt nie ocenia ich decyzji. Organizatorzy dbają, aby wszyscy czuli się komfortowo i mieli swoje miejsce przy stole, niezależnie od tego, czy przyszli sami, czy z towarzyszy im partnerka na wesele.

partner na wesele
fot. Shutterstock

Nie mam z kim iść na wesele

“Halo, szukam osoby towarzyszącej na wesele!” – to pierwsza myśl, jaka pojawiła się w Twojej głowie po otrzymaniu zaproszenia? Przede wszystkim, nie wpadaj w panikę! To naprawdę nie jest sytuacja bez wyjścia. Zastanów się, czy nie masz kogoś w swoim bliskim otoczeniu, kto mógłby być odpowiednią osobą towarzyszącą na wesele. Może to być kolega lub koleżanka, z którym dawno nie rozmawiałaś? A może Twoi znajomi mają kogoś, kogo mogliby Cię przedstawić w tej sytuacji? Jeśli jednak nie znajdziesz nikogo, nie martw się – zawsze możesz pójść sama. To naprawdę żadna ujma!

Nie ma nic złego w uczestniczeniu w weselu bez towarzystwa. Może to być świetna okazja do poznania nowych ludzi i nawiązania nowych znajomości. Ważne jest, abyś czuła się komfortowo. Nie musisz mieć towarzysza, aby dobrze się bawić na weselu. Co więcej, jest też praktyczna strona tej sytuacji – idąc na wesele solo, możesz dać mniej „do koperty” niż gdybyś pojawiła się w duecie i nie musisz się zastanawiać czy osoba towarzysząca daje prezent na wesele…

Osoba towarzysząca na wesele z… mediów społecznościowych

Posiadasz media społecznościowe? No to super, mamy już pierwszy punkt odhaczony! Jeśli jesteś na tyle odważna – opublikuj post o treści szukam partnera na wesele (Panowie oczywiście – szukam partnerki na wesele) i… kliknij opublikuj. To świetna okazja do poznania swoich znajomych na nowo i odkrycia ich statusu związku. Kto wie, może zgłosi się dawny szkolny kolega, z którym będziesz się świetnie bawić? Albo ulubiony sąsiad, o którym nie pomyślałaś, że mógłby Ci towarzyszyć w takiej sytuacji? Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko się odważyć i postawić wszystko na jedną kartę!

Możesz także skorzystać z popularnych grup na mediach społecznościowych, które zrzeszają ludzi interesujących się podobną tematyką. Publikując tam, możesz być pewna, że nie zostaniesz wyśmiana, a wręcz zrozumiana i… problem zostanie rozwiązany. Tak rozpoczynają się świetne znajomości, skorzystaj!

New Drop
partner na wesele
Fot: Shutterstock

Z kim iść na wesele? A może… profesjonalista?

Kiedy dotarło do Ciebie zaproszenie na wesele z osobą towarzyszącą i nie masz w gronie znajomych nikogo, kogo możesz zabrać, jest jeszcze jedno rozwiązanie. W sieci istnieje wiele ofert partnerów na wesele do wynajęcia. Możesz znaleźć nawet całe firmy, które pośredniczą w takich usługach. Zwykle wiąże się to z opłatą dla takiej osoby towarzyszącej, więc to już kwestia Twojego wyboru, czy aż tak Ci zależy, by nie iść na imprezę w pojedynkę. Wiedziałaś o tym? Istnieje mnóstwo miejsc, dzięki którym możesz… partner na wesele do wynajęcia jest w zasięgu Twojej ręki! 

Idealnego towarzysza na wesele możesz też znaleźć dzięki ogłoszeniom w internecie, na takich platformach jak OLX, grupach „Spotted” na Facebooku czy na Tinderze. W ten sposób dopasujesz chętnych do swoich preferencji i terminu wesela. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój partner lubi tego typu imprezy i pójdzie na nie z chęcią. Osoby odpowiadające na Twoje ogłoszenie będą się z Tobą bawić do samego rana. 

Praca jako osoba towarzysząca jest obecnie bardzo popularnym zajęciem dorywczym, które ratuje z opresji niejedną zbłąkaną duszyczkę. Może to czas na Ciebie? 

Lokalna grupa na Facebooku

Znalezienie osoby towarzyszącej na wesele przez lokalną grupę na Facebooku może być prostsze, niż myślisz. Wystarczy odrobina odwagi i otwartości, aby znaleźć kogoś, kto chętnie spędzi z Tobą ten wyjątkowy dzień. Jeśli Twoi najbliżsi znajomi są zajęci lub nie możesz znaleźć nikogo w swoim otoczeniu, lokalne grupy na Facebooku mogą być świetnym rozwiązaniem. Zastanawiasz się, jak skutecznie znaleźć osobę towarzyszącą na wesele za pośrednictwem lokalnych grup na Facebooku? Pomożemy Ci! Powodzenia i udanej zabawy na weselu!

  • Najpierw znajdź lokalne grupy na Facebooku, które skupiają ludzi z Twojego miasta lub regionu. Mogą to być grupy typu „Mieszkańcy [Twoje miasto]”, „Znajomi z [Twoje miasto]”, czy bardziej specyficzne, takie jak „Single z [Twoje miasto]”. Dołącz do kilku z nich, aby zwiększyć swoje szanse.
  • Przygotuj odpowiedni post! Powinien on być jasny, zwięzły i przyciągający uwagę. Przeczytaj przykład: “Cześć wszystkim! Otrzymałam zaproszenie na wesele, które odbędzie się [data wesela] w [miejsce wesela], i szukam osoby towarzyszącej, która chciałaby mi towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu. Jestem [kilka słów o sobie: np. wesoła, towarzyska, lubię tańczyć]. Jeśli ktoś z Was ma ochotę pójść ze mną, proszę o kontakt w wiadomości prywatnej. Z góry dziękuję! 😊”
  • Jak pisać z osobą towarzyszącą? Kiedy ktoś odpowie na Twój post, bądź otwarty i szczery w komunikacji. Zapytaj o zainteresowania tej osoby, czy lubi takie imprezy, jak wyobraża sobie wspólną zabawę na weselu. Ważne, abyście oboje czuli się komfortowo.
  • Jeśli to możliwe, spotkaj się z wybraną osobą przed weselem. Może to być krótka kawa lub spacer. Dzięki temu lepiej się poznacie i będziecie mogli ocenić, czy dobrze się dogadujecie. To także zmniejszy stres związany z pójściem na wesele z kimś, kogo widzisz po raz pierwszy.
  • Przed weselem ustalcie wszystkie szczegóły: godzinę spotkania, sposób dojazdu, strój (warto wspomnieć o dress code, jeśli taki obowiązuje). Upewnij się, że oboje wiecie, czego oczekujecie i jakie są plany na ten dzień.
  • Pamiętaj, że celem jest dobrze się bawić i miło spędzić czas. Bądź elastyczna i gotowa na różne niespodzianki. Nawet jeśli nie znasz dobrze swojej osoby towarzyszącej, wesele to świetna okazja, aby nawiązać nowe znajomości i cieszyć się wspólną zabawą.

Osoba towarzysząca z aplikacji randkowej 

Przyznajemy rację, może wydawać się to ryzykownym posunięciem, ale warto spróbować – z pewnością znajdziesz tam kogoś, kto chętnie Ci potowarzyszy podczas uroczystości. Jedno jest pewne – nie musisz się obawiać, że nikogo nie uda Ci się znaleźć. Pytanie tylko, czy trafi się ktoś, kto będzie chciał pójść na wesele. Ale dopóki nie sprawdzisz, nie przekonasz się.

Jeśli masz konto w takiej aplikacji, dokładnie wiesz, jak to działa. Jeśli nie, wystarczy założyć profil, dodać krótki opis i działać! W opisie jasno zaznacz, że szukasz partnera na wesele, a nie chłopaka. Dzięki temu liczba potencjalnych kandydatów będzie bardziej sprecyzowana.

Ważne, abyś założyła profil odpowiednio wcześniej. Znalezienie partnera może nie być takie proste. Ważne jest, abyś miała czas porozmawiać z kandydatami i przekonać się, czy masz szansę na dobre towarzystwo i świetną zabawę. Poznaj potencjalnego kandydata, umów się na spotkanie i zobacz, czy to jest to. Czasem naprawdę lepiej iść samej na wesele niż z nietrafionym towarzyszem.

partner na wesele
Fot: Shutterstock

Przyjaciel lub przyjaciółka osobą towarzyszącą na weselu?

Pytanie znajomych, czy pójdą z Tobą na wesele to sposób stary jak świat. Jeśli nie chcesz ogłaszać wszem i wobec, że szukasz towarzysza na wesele, postaraj się podpytać wśród przyjaciół. Może ktoś z nich zna kogoś miłego, z kim mogłabyś spędzić ten ważny dzień? A może przypomną Ci o starym znajomym, którego mogłabyś poprosić o przysługę?

Pytanie rodziny, zwłaszcza starszych pokoleń, może skończyć się różnie – babcie mogą polecać „tego kolegę mojej sąsiadki, który zawsze na Ciebie zerka”, ale warto zapytać kuzynostwo w Twoim wieku, czy nie znają kogoś odpowiedniego. Czasem wystarczy się zastanowić i przypomnieć sobie kogoś wyjątkowego, o kim mogłaś zapomnieć.

Ślubne przygotowania to droga, w trakcie której stajecie przed niejednym dylematem, jednym z nich jest wybór zaproszeń. Poznajcie szczegóły:

Rekomendowane artykuły