Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu – jak wyrazić miłość słowami?

najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu

Kolejny rok w miłości i zrozumieniu to powód do dumy dla dwojga ludzi. Rocznica ślubu jest wspaniałą uroczystością, którą warto celebrować w gronie najbliższych. Nie wypada oczywiście zjawić się na miejscu bez prezentu i bukietu szczerych słów. I nieważne czy będą to krótkie życzenia na rocznicę ślubu, czy też śmieszne życzenia na rocznicę ślubu lub te wzruszające — najważniejsze by były wypowiedziane prosto z serca. Jak stworzyć takie życzenia dowiesz się, czytając nasz dzisiejszy artykuł. Zapraszamy!

Najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu – inspirujące życzenia na rocznicę 

najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu
Fot: Shutterstock

Przygotowując najpiękniejsze i wzruszające życzenia na rocznicę ślubu, przede wszystkim trzeba zadbać o to, by były one szczere, płynące prosto z serca, zawierające osobiste nawiązania i sprawiające radość naszym bliskim. Nie jest ważne, czy zainspirujesz się gotowymi życzeniami z sieci, czy odważysz się na samodzielnie stworzony tekst — ważna jest tu pamięć i zaangażowanie, aby sprawić świętującym przyjemność. Oto kilka przykładów takich inspirujących życzeń:

New Drop
 • Z okazji święta Waszego życzenia wszystkiego najlepszego:
  niech każdy dzień dostarcza radości i uśmiech zawsze w sercach gości, niechaj problemy Was omijają, a wszyscy bardzo Was kochają, bo jak nikt inny na świecie, Wy na to zasługujecie!
 • Idźcie przez życie z dobrocią w sercu, otoczeni ludźmi, których kochacie, silni poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia — nierozłączni!
 • To wasza rocznica. Może być szczególną okazją do tego, by się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu waszego małżeństwa. Jest to czas zarezerwowany na wspomnienia radosnych chwil oraz rozwiązanych problemów.

To czas na podziękowanie Bogu za rozwój waszej miłości i trwałości waszego małżeństwa.

 • Bądźcie dla siebie i ziarnem pieprzu i szczyptą soli. I tym, co raduje i tym, co boli.
 • Cały czas razem, w miłości rozkwicie, gdy ku jesieni skieruje Was życie. Wszystkiego najlepszego! Sto lat!
 • Drodzy Jubilaci! Z okazji tak pięknej rocznicy ślubu, złotych godów, składamy najserdeczniejsze życzenia. Długich lat życia w zdrowiu, pogody ducha i doczekania się kolejnych jubileuszy. Błogosławieństwa Bożego i opieki Aniołów Stróżów.

Życzenia na rocznicę ślubu od dzieci – wyjątkowe życzenia dla rodziców

najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu
Fot: Shutterstock

Rodzice to najważniejsze osoby w naszym życiu, którym zawdzięczamy tak wiele – ciepły dom, wychowanie i edukację, a przede wszystkim bezwarunkową miłość. Rocznica ślubu rodziców to ich wspólne święto, pełne romantycznych wspomnień, które zapewne na nowo przeżywają przy tej okazji. Przygotowując dla nich prezenty, należy pamiętać również o życzeniach, którymi wyrazisz swoją miłość, wdzięczność i wsparcie dla nich. Możesz ułożyć je samodzielnie lub wykorzystać gotowe życzenia na rocznicę ślubu dla rodziców spośród propozycji, które mamy dla Ciebie poniżej:

 • Kochani Rodzice!
  Z okazji rocznicy ślubu życzę Wam, by Wasza miłość była zawsze tak gorąca jak podczas składania sobie przysięgi. Byście zawsze patrzyli na siebie tak, jak na początku i byli dla siebie podporą oraz żeby każde z Was uważało drugą osobę za tą lepszą połowę. Niech Wam się wiedzie jak najlepiej!
 • Z okazji Waszej rocznicy drodzy Rodzice życzę Wam, żeby kolejne wspólne lata były równie udane jak te, które są już wspomnieniami… Zawsze pamiętajcie o tym, że kochać drugą osobę, to nie tylko mówić jej, że jest dla nas ważna. To też okazywać wsparcie, zrozumienie, pomoc. Niech nigdy nie zabraknie Wam sił w rozumieniu siebie nawzajem i rozwiązywaniu konfliktów. Pielęgnujcie ten piękny dar, który dostaliście od Boga – Waszą miłość.
 • Od lat wielu się kochacie, dzieci trzódkę ładną macie, wnuków stadko całkiem liczne
  i jak dotąd życie śliczne. Czego więcej Wam potrzeba? Chyba tylko łaski Nieba,
  aby w zdrowiu iść przez lata i podziwiać piękno świata. 
 • W tę kolejną już rocznicę niechaj żyją nam rodzice! W zdrowiu, szczęściu i miłości, niech Wam razem w pomyślności najmniej sto lat jeszcze zleci! Tego życzą Wam dziś dzieci!
 • Tyle lat Wam razem mija! To już idzie się pogubić kiedy tata postanowił naszą mamę wnet poślubić. Czego życzyć można dzisiaj tak wspaniałej, zgodnej parze? Życia w szczęściu i miłości i spełnienia wszystkich marzeń!

Życzenia na rocznicę ślubu dla przyjaciół – jak wybrać te idealne?

najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu
Fot: Shutterstock

Takie unikatowe wydarzenie jak rocznica ślubu przyjaciół sprawia, że z gratulacjami i miłymi życzeniami oprócz oczywiście najbliższej rodziny przychodzą również i przyjaciele. Przyjaciel od serca powinien pamiętać o takich uroczystościach i życzeniach dla pary jubilatów. Tekst na karcie gratulacyjnej, przeznaczonej dla przyjaciół i znajomych, ma prawo posługiwać się tonem swobodnym i kordialnym, który wyraża serdeczny i przyjacielski stosunek do jubilatów. Forma składanych życzeń winna wyrażać relacje, jakie łączą Cię z nimi oraz nawiązywać do indywidualnych upodobań. Można kreować treści bardziej romantyczne, a nawet poetyckie, a także pełne uśmiechu i żartów. Najistotniejsze, by były oryginalne i skreślone ręką przyjaciela, wówczas będą idealne. Oto nasze propozycje:

 • Tak niedawno rzucaliśmy na Was ryżem na Waszym ślubie i czyniliśmy najdziksze harce na weselu. Lata mijają, a Wy cały czas jesteście wzorem przeżywania pięknej miłości. W rocznicę Waszego ślubu przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia od oddanych przyjaciół.
 • Czas biegnie jak szalony. Mija kolejna rocznica Waszego ślubu, ale Was i Waszej miłości mijające minuty, dni i lata jakby nie dotyczyły. Życzymy, aby Wasza miłość niezmiennie kwitła i żebyście w szczęściu, razem mogli przeżywać kolejne piękne chwile.
 • Wszystko na świecie się zmienia, tylko Wasza miłość trwa. Dziś kolejna rocznica Waszego ślubu. Niech łaskawy los obdarzy Was Kochani kolejnymi latami wspólnego życia w zdrowiu, szczęściu i miłości.
 • Kochani, jak Wy to robicie? Już piętnaście lat razem, a zakochani – niczym para nastolatków! A tu człowiek męczy się już z trzecim narzeczonym na karku… Życzę Wam następnych dekad radości i uczucia, które uobecnia się w Waszym codziennym uśmiechu, a sobie – spotkania kiedyś miłości, choć w połowie tak trwałej i głębokiej, jak Wasza.
 • I gdzież to można znaleźć takie pokrewieństwo dusz jak Wasze? Gdyby nie nasza przyjaźń, pewnie w ogóle nie uwierzyłbym, że istnieje. A tak – zmusiliście  mnie do nieustannych poszukiwań połówki. Wasz dom – pełen ciepła i harmonii – napawa nadzieją, że gdzieś tam jest ktoś… Życzę kolejnego dziesięciolecia szczęścia, Drodzy – by Wam nigdy nie zabrakło tej najważniejszej: miłości na co dzień.

Kreatywne pomysły na piękne życzenia z okazji rocznicy ślubu

najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu
Fot: Shutterstock

Wiele osób celebruje swoje rocznice ślubu równie hucznie co samą uroczystość zaślubin. W związku z tym i życzenia na rocznicę ślubu powinny być więc równie oryginalne, kreatywne i zapadające w pamięć co samo przyjęcie z tej okazji. Mamy kilka propozycji, które doskonale się sprawdzą w tej roli:

 • Szczęśliwej i czułej podróży do następnych jubileuszy! Niech dobry los się kłania w pas. Sto lat, sto lat i jeszcze raz!
 • Życzymy Wam Kochani miłości przez duże 'M’, wzajemnej życzliwości, wyrozumiałości i szczęścia na dalszej drodze wspólnego życia.
 • Idźcie przez życie z sercem gorącym, silniejsi w swoich uczuciach. Kochajcie się jeszcze goręcej, trzymając się mocno za ręce.
 • Róże są piękne, bo kwiaty mają, lecz są nietrwałe, bo przekwitają. A Wasza miłość niech się rozwija, niech trwa na wieki i nie przemija.
 • Niech dobry los się kłania w pas. Sto lat, sto lat jeszcze raz! Niech ten jubileusz milowym będzie kamieniem. Czekamy następnych z wielkim w sercu wzruszeniem.

Najpiękniejsze cytaty o miłości na rocznicę ślubu

najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu
Fot: Shutterstock

Ślub, a potem kolejne rocznice tego wyjątkowego wydarzenia to jedno z wielkich przeżyć w życiu kochających się ludzi. Istnieje wiele sentencji, które podkreślają tę miłość i te uczucia łączące na wieki tych dwoje. Cytaty o miłości często wyrażają ogromne emocje, które im towarzyszą. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich:

 • „Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku” – Antoine de Saint-Exupéry
 • „Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i prze­nieść ją przez całe życie” – Konstanty Ildefons Gałczyński
 • „Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku”– Karl Jaspers
 • „Szczęście w życiu nie polega na tym, żeby być kochanym. Największym szczęściem jest kochać”
  – Sigrid Undset
 • „Udane małżeństwo zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą” – Jackson Brown
 • „Miłość prawdziwa zaczyna się wówczas, gdy niczego w zamian nie oczekujesz” – Antoine de Saint-Exupéry
 • „Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce” – Dr Davis Viscott
 • Niedojrzała miłość mówi: ‘Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję’. Dojrzała miłość mówi: ‘Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham’” – Erich Fromm
 • „Miłość jest najwyższą siłą wszechświata, to ona wprawia w ruch gwiazdy” – Dante Alighieri

Rekomendowane artykuły