Jakie suknie ślubne będą modne w 2023 roku? Najnowsze trendy!

suknie ślubne trendy

Suknie ślubne 2023: przeźroczystości

Nadszedł czas, w którym klasyka powoli ustępuje pola nowoczesnym projektom i nieco bardziej odważnym rozwiązaniom. Niezaprzeczalnym trendem wśród sukien ślubnych 2023 roku są delikatne przeźroczystości.

Nie chodzi oczywiście o to, żeby panna młoda eksponowała niemal nagie ciało w trakcie uroczystości. Takie rozwiązanie ma w delikatny sposób podkreślić atuty sylwetki, podkręcając charakter stylizacji lekko prześwitującym materiałem. Lekko jest tu słowem kluczowym, bo tkanina powinna być ozdobiona aplikacjami z koralików, cekinów, czy koronki.

dzień kobiet

Rozumiem oczywiście, że odważne projekty wykonane niemal w całości z półprzeźroczystej tkaniny (takie zaprezentowały na ostatnim New York Bridal Fashion Week Dana Harel, Galia Lahav, czy Mira Zwilliger) to nie jest rozwiązanie dla wszystkich. Wiesz, że nie czułabyś się komfortowo w sukni, która, co tu dużo mówić – wiele odsłania?

Zastanów się nad modelem, który prześwitujące elementy wykorzystuje w nieco bardziej okrojonej wersji, na przykład w osłaniającej ramiona pelerynie.

Asymetryczne dekolty w sukniach ślubnych w 2023 roku

To jeden z tych trendów, które z sezonu na sezon wzmacniają swoją pozycję. Kilka lat temu asymetryczne dekolty nieśmiało pojawiały się w kolekcjach bardziej odważnych i nowoczesnych projektantów – teraz królują na wybiegach na całym świecie.

Skąd taka popularność nieregularnych form? Zakładam, że wynika ona przede wszystkim z chęci odróżnienia się od innych panien młodych. Niestandardowy krój to jednak wymagający przeciwnik. Warto pamiętać, że taka suknia zwróci szczególną uwagę gości na okolice dekoltu.

Tak, jak może podkreślić atuty sylwetki (np. pięknie zarysowaną linię ramion, czy pełny biust), tak też może uwydatnić niedoskonałości, które chciałybyśmy ukryć.

Zabudowane suknie ślubne: trend na 2023 rok

Suknie ślubne z zabudowanym pod szyję dekoltem co jakiś czas przeżywają swój renesans. Ostatni wielki powrót zawdzięczają prawdopodobnie kreacjom Pippy Middleton, Kitty Spencer, czy Paris Hilton. Wszystkie panie zdecydowały się na mocno zabudowane suknie inspirowane z pewnością ikoniczną suknią Grace Kelly.

Zobacz także: Paris Hilton wzięła ślub! Pokazała już pierwszą suknię

W nowoczesnym wydaniu dekolty zabudowuje się jednak nie klasyczną, francuską koronką, a wszelkiego rodzaju gipiurami, często zdobionymi nowoczesnymi, wykonanymi z tkaniny trójwymiarowymi kwiatami (które również są w tym roku bardzo silnym trendem).

Balowe suknie ślubne w 2023 roku

Po trudnym czasie walki z pandemią do łask wracają wystawne wesela, do jakich przywykliśmy przez wiele lat. Wraz z imponującymi ceremoniami i przyjęciami dla kilkudziesięciu (a nawet kilkuset) osób wiele panien młodych wraca marzeniami do czasów, kiedy w dniu ślubu chciały wyglądać jak prawdziwe księżniczki. Nie powinien więc nikogo dziwić boom na rozłożyste suknie ślubne z imponującymi spódnicami i dopasowanymi gorsetami, które na myśl przywołują księżne i królowe.

Focus na rękawy

Suknie ślubne z rękawami to oczywiście żadna nowość. Od połowy XIX wieku to właściwie klasyczne rozwiązanie. Łatwo zatem obliczyć, że rękawy właściwie nieprzerwanie od prawie dwóch stuleci pojawia się w ślubnych trendach. I mimo, że ten element wydawać się już może wiekowy, w 2023 roku rękawy przy sukniach ślubnych są prawdziwym hitem.

przewodnik

Klasyczne wersje, oczywiście, nie wychodzą z mody, jednak w nadchodzącym sezonie szczególny nacisk będziemy kłaść na bogato zdobione, bufiaste rękawy wykonane z tiulu, koronki i błyszczących aplikacji.

Pamiętaj, że trendy to tylko jeden z elementów, który warto wziąć pod uwagę wybierając suknię ślubną. Jeśli nie jesteś pewna, jaki model najbardziej będzie do Ciebie pasował koniecznie umów się na wizytę do Izabela Janachowska Concept Store. Znajdziesz tam najnowsze modele sukien zaprojektowane zgodnie z trendami na 2023 rok, a także klasyczne, ponadczasowe kreacje.

New Drop

Rekomendowane artykuły