Urodziny partnera: jak zorganizować je w domowym zaciszu?

Urodziny partnera: jak zorganizować je w domowym zaciszu? 123168

Urodziny partnera to niewątpliwie bardzo wyjątkowy dzień także dla Ciebie. Często święto bliskich nam osób jest dla nas ważniejsze niż nasze własne. Wiele osób na długo przed tą szczególną datą zastanawia się, jak ją celebrować. Dziś mam garść inspiracji dla tych, którzy nie przepadają za wyjściami na miasto.

Urodziny partnera: romantyczna kolacja we dwoje

Nie ma wątpliwości, że romantyczna kolacja przy świecach to jedna z najfajniejszych chwil dla osób, które pozostają w związku. Mam nadzieję, że mimo nadmiaru obowiązków nie zrezygnowaliście z randkowania, ale urodziny to taki moment na szczególną celebrację. Jeśli planujesz takie miłosne tête-à-tête tylko we dwoje, zadbaj o to, żeby wszystkie szczegóły były naprawdę dopracowane.

party

Jeśli kolacja w domowym zaciszu ma być naprawdę wyjątkowym przeżyciem, dopracuj ją w najmniejszych detalach. Przykryj stół pięknym obrusem, przygotuj odświętną zastawę, wypoleruj sztućce i szkło. Zadbaj też o kwiaty i świece – nie może ich zabraknąć w tak szczególny wieczór. Przygotuj sprzęt grający, bo nic tak nie wprowadza romantycznego nastroju jak delikatna muzyka w tle.

Skoro już zadbałaś o wrażenia estetyczne – czas zająć się tym, co najważniejsze – rozpieszczaniem podniebienia. Jeśli świetnie gotujesz, a Twój ukochany wprost przepada za Twoją kuchnią, sprawa jest prosta. Z pewnością wiesz, jakie potrawy kocha najbardziej, wystarczy więc, że zadbasz tylko o odpowiednią prezentację.

Gorzej, jeśli z nożami i garnkami jest Ci nie po drodze. Co wtedy? Spokojnie, właśnie na takie okazje stworzono zamówienia na wynos! Zadzwoń do Waszej ulubionej restauracji i zamów to, co sprawi Twojej drugiej połówce prawdziwą przyjemność. Do tego wino, coś na deser (pamiętaj, że nie możesz wystąpić w roli prezentu i deseru jednocześnie!) i gotowe.

New Drop

Urodzinowa impreza-niespodzianka

Jakiś czas temu zdradziłam Wam, że organizowanie imprez niespodzianek to nie jest moja mocna strona (choć wolę powtarzać, że to mój mąż jest tak spostrzegawczy, że nie da się przed nim nic ukryć). Co zabawne, chwilę po tym, jak napisałam tamten tekst, udało mi się w końcu zaskoczyć mojego męża.

Zorganizowanie imprezy-niespodzianki w domu to duże wyzwanie, warto więc poprosić o pomoc znajomych. Pamiętaj tylko, że im więcej osób wie o tajemnicy, tym większa szansa na to, że dowie się też główny zainteresowany.

party baner

Jeśli chcesz, żeby to była naprawdę wyjątkowa impreza niespodzianka, powinnaś zadbać o kilka elementów, które dodatkowo podkreślą szczególną okazję. Nie wiesz, jak zabrać się za planowanie? Oto kilka kroków, których nie możesz pominąć:

  • Wybierz odpowiednią datę i godzinę – przede wszystkim sprawdź, czy Twój ukochany nie ma w tym czasie innych zobowiązań.
  • Stwórz listę gości – zastanów się, kogo Twój partner lubi i wiesz, że chciałby z nim spędzić swoje święto. Powiadom gości o imprezie i planowanej niespodziance tak, żeby nikt się nie wygadał.
  • Zaplanuj i zamów dekoracje – możesz je stworzyć samodzielnie (wiele produktów do dekoracji znajdziesz na janachowska.pl) lub skorzystać z pomocy specjalistów. Obawiasz się, że Twój partner znajdzie zamówione paczki w domu? Skorzystaj z pomocy znajomych i poproś o przechowanie zamówień do dnia imprezy.
  • Menu – bez tego nie ma udanej imprezy. Jeśli czujesz się na siłach, możesz je, oczywiście, przygotować samodzielnie, ale dobrym wyjściem jest też skorzystanie z usług firm cateringowych. Nie zapomnij zapytać gości o ewentualne preferencje żywieniowe i/lub alergie!
  • Muzyka i atrakcje – dla Twojego ukochanego atrakcją będzie z pewnością sam fakt, że znajomi zdecydowali się go zaskoczyć w tak miły sposób, ale postaraj się zadbać o wyjątkowy, imprezowy vibe. Przygotuj playlistę i atrakcje dla gości – może pobawicie się w karaoke albo kalambury? Ty najlepiej wiesz, co sprawia Wam radość.
  • Niespodzianka – upewnij się, że niespodzianka zostanie zachowana w tajemnicy. Poproś gości o dyskrecję.

Voilà – jeśli będziesz podążać tymi krokami, Twoja niespodzianka z pewnością się uda, a cały wieczór zostanie na długo w pamięci Twojego ukochanego.

Urodziny partnera: wspólny seans w domowym zaciszu

Wspólny seans ulubionego filmu to niewątpliwie interesujący sposób na spędzenie urodzin, szczególnie, jeśli Twój partner jest kinomaniakiem. Postaraj się jednak, żeby to nie było takie zwykłe oglądanie filmu na kanapie. Zadbaj o wyjątkową oprawę tego wieczoru. Przygotuj dekoracje i przekąski. Może uda Ci się wypożyczyć rzutnik, żeby stworzyć namiastkę ekranu kinowego? Twój ukochany z pewnością będzie miło zaskoczony taką niespodzianką.

Jeśli natomiast wiesz, że jubilat nie przepada za filmami, ale kocha gry na konsoli, to taką niespodziankę z łatwością możesz zmodyfikować tak, aby wciąż sprawiała mu radość. Wystarczy, że zamiast filmu na ekranie pojawi się najnowsza gra (która przy okazji może być prezentem).

Rekomendowane artykuły