Tych 10 rzeczy rodzice Pary Młodej na pewno nie chcą usłyszeć

rodzice pary młodej

Rodzice troszczą się o swoje dzieci i życzą sobie by te były szczęśliwe. Ślub i wesele to ogromne wydarzenie również dla nich. Nierzadko pomagają w przygotowaniach, a nawet finansują część imprezy, jeśli nie całą. Mogą (choć nie muszą, w końcu to Młodzi są tu najważniejsi) mieć z tego tytułu swoje wymagania.

Wielu z nich zdecydowanie bierze na siebie za dużo emocji. Bardzo się denerwują i martwią, czy wszystko pójdzie tak, jak zaplanowano. Nie warto się stresować – zgodzicie się przecież, że to nic nie da, tylko pogorszy sprawę, prawda?

Drodzy Goście weselni – pamiętajcie, aby darować rodzicom Pary Młodej pewne… newralgiczne pytania i wypowiedzi. Warto uczulić innych, by również sobie je odpuścili. W końcu nie tylko sprawiają przykrość, ale są po prostu niegrzeczne i niekulturalne.

Poznaj 10 pytań lub stwierdzeń, których rodzice Pary Młodej na pewno nie życzą sobie usłyszeć.

mama pana młodego

Ile wypada dać w kopercie Młodej Parze? PRZECZYTAJ ARTYKUŁ

1. Ile daliście Młodym na wesele?

To bardzo często zadawane pytanie. Przede wszystkim – nikt nie powinien nawet o nim pomyśleć. Dlaczego? Po prostu ludzie kulturalni nie rozmawiają o pieniądzach, a już na pewno nie w ten sposób. To ile kto wydał i na co jest jego indywidualną sprawą.

Poza tym sporo rodziców mogło nie wydać na wesele dzieci ani złotówki, nie tylko dlatego, że po prostu nie chcieli, ale też dlatego, że ich na to nie stać. Nie tylko zatem nie wypada, ale nie ma sensu o tym rozmawiać. Takie pytanie może nie tylko zdenerwować, ale też zasmucić. Rodzice Pary Młodej na pewno nie chcą go słyszeć!

Spotkanie rodziców Pary Młodej przed ślubem. Szczegóły organizacji.
CZYTAJ TUTAJ

reklama wedding dream shop

2. Kasi się trochę przybrało, prawda?

Postrzeganie Panny Młodej tylko przez pryzmat jej wyglądu w dniu tak wspaniałego dla niej dnia jest po prostu niesmaczne. Nawet jeżeli przytyła w ostatnich miesiącach kilka kilogramów, to nikomu nic do tego. Być może bardzo stresowała się przygotowaniami do wesela. A może po prostu na coś zachorowała, albo miała słabszy czas. A może chciała? Nieważne!

To jej sprawa. Nawet nie jej rodziców, a co dopiero ciotki, kuzynki czy pani Zosi sąsiadki. Warto o tym pamiętać i pod żadnym pozorem nie krytykować czy to Pani czy Pana Młodego przed ich rodzicami. W dniu wesela warto skupić się na pięknych i wyjątkowych chwilach. W końcu to dzień celebrowania miłości, jaka łączy Nowożeńców. To jest najważniejsze. A jeżeli komuś nie podoba się figura Panny Młodej, albo garnitur Pana Młodego – to nie jest to problem głównych bohaterów wesela, ale autora opinii. Ot, co!

Panna Młoda z ojcem

3. Wydaje mi się, że Gosia bardziej pasowała do Adama, nie uważasz?

Ludzie, którzy biorą ze sobą ślub, często mają już za sobą mniej lub bardziej udane związki. Skoro stają teraz na ślubnym kobiercu z kimś innym, to znaczy, że z tamtą osobą się nie udało. Po prostu. I ten mąż/ta żona bardziej mu/jej pasuje.

A jeżeli ktoś uważa, że ex partnerka Pana Młodego byłaby dla niego lepsza, to… niech zostawi tę opinię dla siebie, albo w ogóle jej nie wypowiada. Takie stwierdzenia mogą niepotrzebnie zdenerwować rodziców. Przecież zależy im na szczęściu swoich dzieci, a ww. komentarze mogą wzbudzić w nich jakieś wątpliwości i cały weselny nastrój pryśnie. 

Obowiązki rodziców w dniu ślubu.
CZYTAJ TUTAJ

4. Ciekawe kiedy Kasia zajdzie w ciążę, może już się starają?

Pytania o dziecko są bardzo intymne. To tak jakby jego autora spytać o to, kiedy ostatnio uprawiał seks. Brzmi absurdalnie, prawda? Podobnie jest z pytaniami o ciążę. Nie wypada o to pytać ani Nowożeńców ani ich rodziców. Nigdy nie wiadomo, jaka jest rzeczywistość.

Być może Młodzi w ogóle nie chcą mieć dzieci, albo mają problemy zdrowotne, które utrudniają im zajście w ciążę. Poza tym, tak jak wspomnieliśmy, to dość intymne kwestie, o których często dzieci nie rozmawiają z własnymi rodzicami. Więc tym bardziej pytanie tego typu jest nie tylko niekulturalne, ale też bezsensowne.  

tata pani młodej

5. Czy ta wódka nie mogłaby być zimniejsza?

Często goście zwracają się do rodziców Panny Młodej z problemami natury trunkowo-kulinarnej. Z jednej strony może to wydawać się dziwne, a z drugiej dość zasadne, bo przecież matki i ojcowie Nowożeńców często pomagają w przygotowaniach.

Jednak jeżeli wódka jest za ciepła, a zupa za zimna, to może warto zagryźć zęby, aby nie sprawiać przykrości.

A jeśli problem jest naprawdę spory, to o wiele rozsądniej będzie zwrócić się do obsługi. Mogą przecież jeszcze bardziej schłodzić alkohol, albo podgrzać zupę. Przecież na przyjęciu weselnym to właśnie oni odpowiadają za obsługę gości, czyż nie?

Jak wyróżnić rodziców na weselu?
CZYTAJ TUTAJ

6. Ja to bym takiego wesela nigdy nie zrobiła

Ustalmy jedno – o gustach naprawdę się nie dyskutuje. Jeżeli Nowożeńcy wybrali za motyw przewodni swojego wesela styl boho, to znaczy, że taki im się podoba. Przecież to ich impreza i to oni podejmują (a przynajmniej powinni) najważniejsze decyzje pod tym względem. Warto uszanować ich wybór.

Tym bardziej bez sensu jest krytykować wesele do rodziców Młodych. To nie ma żadnego sensu. Nic nie zmieni, a tylko wywoła niepotrzebne, negatywne emocje. Może się też okazać, że rodzice Pary Młodej będą mieć podobne zdanie (też nie muszą być fanami boho czy innego stylu) i takie wypowiedzi jeszcze bardziej utwierdzą ich w tym przekonaniu. Pod wpływem emocji mogą to oznajmić Młodym i… zepsuty nastrój gotowy. Po co to komu szczególnie w tak ważnym dniu, jak dzień wesela? 

rodzice panny młodej

7. Wiesz, że córka Kowalskich się rozwodzi? Ech, te statystyki są porażające!

Owszem, rozwodów jest coraz więcej – statystyki są nieubłagane. Ale czy to oznacza, że małżeństwo, które właśnie zostało zawarte, się rozpadnie? Mówienie takich rzeczy, w dodatku rodzicom Młodych, którzy chcą by ich dzieci były jak najszczęśliwsze, powinno być karalne. 

12 pomysłów na podziękowania dla rodziców

8. Widziałaś, jak Matylda przytyła?

Standard wesel, czyli… obgadywanie gości. Tego po prostu nie wypada robić i nieważne czy ma to związek z rodzicami Pary Młodej czy nie. Wesele to święto miłości. Wyjątkowy czas, w którym celebruje się miłość Nowożeńców. Nieładnie kogoś obmawiać, tym bardziej zwracając uwagę na cechy wyglądu, które nie są od nas zależne.

Wiadomo, że wesele to świetna okazja, żeby porozmawiać, szczególnie z tymi których się dawno nie widziało. Nie oznacza to jednak, że należy generować złe emocje. Wręcz przeciwnie. Z pewnością niemal wszyscy goście wesela będą chcieli porozmawiać z rodzicami Młodych. Warto wówczas poruszać tematy, które nie będą wywoływały stresu i nerwów. 

New Drop
rodzice pary młodej

9. A u Jadzi na weselu to grali lepsze piosenki…

Czyli porównania! U kogoś jedzenie było smaczniejsze, sala bardziej obszerna, a samochód wiozący Młodych na salę bardziej luksusowy. Czemu te porównania mają służyć? Wbrew pozorom mogą bardzo dotknąć rodziców Pary Młodej, dla których może być bardzo istotne to, co myślą i mówią inni.

Tymczasem warto pamiętać, że nie da się nikomu dogodzić. Komuś mogło smakować jedzenie na weselu Y, a komuś na weselu X. Na tym polega życie! I fajnie, że jest tak różnorodnie, bo w przeciwnym razie byłoby… nudno. Czy to jednak oznacza, że mamy komuś dokuczać i sprawiać mu przykrość? Oczywiście, że nie. 

15 piosenek na podziękowania dla rodziców. KLIKNIJ TUTAJ

aplikacja ślubna izabeli janachowskiej

10. Nowożeńcy bardzo się stresują (czyli rodzice Pary Młodej jeszcze bardziej…)

Młodzi na pewno starają się trzymać nerwy na wodzy, podobnie jak ich rodzice. Nie jest to jednak zbyt proste. Ślub i wesela to wielkie wydarzenia. Kosztują mnóstwo nerwów, a podkreślanie tego co jest oczywiste, może te emocje tylko spotęgować. Zamiast mówić rzeczy oczywiste, o wiele lepiej skomplementować Nowożeńców i ich rodziców. Prawda, że byłoby wtedy od razu milej? 

Co jeszcze dorzucilibyście do tej listy? Z pewnością wiele zdań i pytań dokuczliwych i w złym tonie. Po prostu warto trzymać niektóre uwagi w sobie. Zamiast tego lepiej korzystać z atmosfery wesela – to wspaniały czas!

Sprawdź też poniższe wideo, w którym Izabela Janachowska opowiada o dzieciach na ślubie – jaką specjalną mogą pełnić rolę oraz… na jakie wpadki należy się przygotować? 🙂

Rekomendowane artykuły