Nieszablonowny wieczór panieński: gra miejska

kreatywny wieczór panieński

Nie każda Panna Młoda lubi kluby. Albo wieczory panieńskie rodem z amerykańskich filmów (wiesz, o czym mówię, prawda?). Co wtedy zrobić? Jaką propozycję przygotować? Moja podpowiedź brzmi: gra miejska! I zaraz Ci pokażę, jak to zrobić. 

Jeśli jesteś świadkową i do Ciebie należy zorganizowanie wieczoru panieńskiego, to jest to tekst dla Ciebie, no i dla każdej członkini #teambride, która chce pomóc w znalezieniu świetnego, bardzo spersonalizowanego pomysłu na wieczór panieński. 

Na czym polega gra miejska?

Przede wszystkim chcę powiedzieć, że gra miejska nie jest żadną nowością. To po prostu współczesna wariacja na temat doskonale wszystkim znanych podchodów (ach, te zabawy na koloniach i zielonych szkołach!). Chociaż… wcale nie taka współczesna. Pierwsza gra miejska odbyła się prawdopodobnie w latach 30. XX wieku, w Nowym Jorku.

W grach miejskich – jak sama nazwa wskazuje – ważne jest miasto, a raczej po prostu miejsce. Na wybranej przestrzeni organizuje się stacje, punkty zbiórek oraz zadania do wykonania. I właśnie dlatego gra miejska może być traktowana jako pomysł na wieczór panieński. Wystarczy wybrać przestrzeń, która dla Panny Młodej ma duże znaczenie i zorganizować zadania. 

To oczywiście tak ogólnie. Przejdźmy do szczegółów. 

A może by tak zorganizować bridal shower zamiast wieczoru panieńskiego?

fot. iStockPhoto

Jak zorganizować grę miejską na wieczorze panieńskim?

Możesz to zrobić na dwa sposoby. Samodzielnie lub wynająć specjalną firmę, która specjalizuje się w atrakcjach tego typu. Decyzja należy od Ciebie, a raczej od wszystkich dziewczyn biorących udział w przygotowaniach. 

Zaletą firmy eventowej jest oczywiście oddanie części odpowiedzialności komuś innemu. Z kolei samodzielne przygotowania to masa zabawy, śmiechu, ale i odrobina stresu, czy wszystko wyjdzie tak, jak powinno. 

Jeśli zdecydujesz, że zabieracie się za wszystko same, to zrobicie to w kilku krokach ☺

Wybór miejsca

Spróbujcie ograniczyć przestrzeń, żeby spacer między poszczególnymi stacjami nie był zbyt wyczerpujący. Miejsce koniecznie musi jakoś wiązać się z Panną Młodą. Mogą to być jej rodzinne okolice albo tereny przylegające do jej uczelni. Pomysłów jest wiele.

Znalezienie skojarzeń

Każda dziewczyna powinna rzucić kilkoma hasłami, które kojarzą jej się z Panną Młodą. Tak naprawdę mogą one dotyczyć wszystkiego. Ulubionych powiedzonek, przeczytanych książek, wydarzeń związanych z miejscem gry miejskiej, ulubionych filmów… Wszystko da się wykorzystać podczas przygotowań kolejnych zadań. 

kreatywny wieczór panieński
fot. iStockPhoto

Wymyślenie konkurencji

Ogranicza Cię tutaj jedynie wyobraźnia całego zespołu! No dobra… i warunki, w których będziecie to robić. Zadania muszą dać się wykonać na zewnątrz, wśród ludzi. Raczej nie powinny wymagać zbyt wielu rekwizytów (w końcu jakoś musicie je przetransportować). 

Przykładowe konkurencje gry miejskiej na wieczorze panieńskim: 

  • stacje z pytaniami, 
  • układanie puzzli, 
  • przebijanie balonów z wypisanym nazwiskiem panieńskim Panny Młodej,
  • kalambury,
  • test wiedzy związany z Panem Młodym.

I wiele, wiele innych.

Zakupy

Mimo wszystko niektóre z zadań mogą wymagać rekwizytów: kartek na pytania lub hasła, balonów, kocyka na piknik lub kleju czy nożyczek, jeśli wymyślicie coś manualnego. Oznacza to, że po wymyśleniu wszystkich zadań musisz zrobić listę zakupów. A następnie nabyć niezbędne rekwizyty. To proste!

Rozstawienie stacji

Na samym końcu, oczywiście. Wykorzystajcie do tego znajomych lub rodzinę Panny Młodej, albo obstawić stacje samodzielnie i „zgarniajcie” po drodze kolejne druhny.

Po co organizować grę miejską na wieczór panieński?

kreatywny wieczór panieński
fot. iStock Photos

Pierwszy argument już podałam – nie każda Panna Młoda lubi kluby. Niektóre chcą po prostu miło i kreatywnie spędzić czas ze swoimi przyjaciółkami. Gra miejska to umożliwia i dodatkowo angażuje całą grupę. 

Poza tym zorganizowanie gry miejskiej, zwłaszcza gdy #teambride zdecyduje się przygotować wszystko samodzielnie, świetnie spaja grupę. Jeśli więc musisz zebrać nie tylko dobrze Ci znane osoby, lecz także znajome Panny Młodej z innych środowisk, to lepszego sposobu nie znajdziesz. Każdy będzie musiał się zaangażować, żeby przygotować zadania dla Panny Młodej. Każda osoba dołoży swoją cegiełkę. 

Dzięki temu na weselu nie będzie niezręcznych sytuacji, że ktoś kogoś nie zna. Wasze relacje zdążą się zacieśnić – w sam raz do wspólnej zabawy!

Zobacz także:

Rekomendowane artykuły