Wieczór panieński – kto za niego płaci?

wieczór panieński

Forma – wymyślona, atrakcje – zaplanowane, motyw przewodni – opracowany… ale kto za to wszystko zapłaci? To pytanie zadaje sobie

Niezawodna świadkowa

Od wielu już lat tradycja mówi o tym, że za organizację wieczoru panieńskiego odpowiada prawa ręka panny młodej, czyli świadkowa. To ona powinna w głównej mierze opracować plan takiego przyjęcia i zaprosić na nie odpowiednich gości.

janachowska.pl

Dobre obyczaje mówią natomiast, że ten, kto zaprasza, ten także płaci. W praktyce oznaczałoby to tyle, że w przypadku bardziej hucznej opcji, wszystkie (zapewne niemałe) koszty będą spoczywać na jednej osobie. Prawdopodobnie znajdą się świadkowe, które zechcą pokryć takie wydatki samodzielnie, jednak obecnie coraz częściej wybierana jest opcja składkowa.

wieczór panieński

Wieczór panieński – Podział kosztów

Żyjemy w świecie wszechobecnej współpracy. Nie dziwi nas więc fakt, że w organizację wieczoru panieńskiego zaczęły włączać się także inne osoby bliskie pannie młodej. Większe grono zainteresowanych to większa ilość pomysłów, więcej rąk do pracy i przede wszystkim inny podział kosztów.

concept store

Każda z osób decydujących się na pomoc w przygotowaniu tego przyjęcia staje się wtedy współorganizatorem.

Nie jest więc już uważana za gościa imprezy. To z kolei oznacza, że angażując się, powinna mieć udział w jej kosztach. Zdarza się nawet tak, że w organizację chcą się włączyć wszystkie przyjaciółki panny młodej – wtedy to ona staje się jedynym gościem.

Czy Panna Młoda powinna dorzucić się do wieczoru panieńskiego?

Wieczór panieński powinien być prezentem dla jego głównej bohaterki. Sytuacja będzie zmieniać się w zależności od możliwości finansowych bliskich osób — może być tak, że nie będzie ich stać na wymarzony wieczór panieński lub wyjazd, a Panna Młoda będzie chciała partycypować w kosztach i dzięki temu taki wyjazd się uda. Zatem pamiętajcie, że grunt to rozmowa!

wieczór panieński

To samo pytanie zadałyśmy również na naszym instagramie partyandwedding_ij! Oto wyniki:

czy panna młoda powinna płacić za swój wieczór panieński? badania wedding dream

Wieczór panieński – Grunt to rozmowa!

Jeżeli decydujecie się na grupową organizację, pamiętajcie o szczerej rozmowie. Omawianie finansów nie dla każdego musi być komfortowe, dlatego tak ważne jest, żeby dopasować formę tej imprezy do możliwości Waszych portfeli. Pamiętajcie, że wiele rozrywek, które możecie przygotować jest zupełnie darmowa. Stwórzcie listę zagadek na której znajdą się też pytania na wieczór panieński dotyczące pana młodego i zadajcie je przyjaciółce – świetna zabawa gwarantowana, a kosztów brak.

Warto też z góry określić budżet, jakim będziecie dysponować. Wtedy uda Wam się uniknąć niespodziewanych wydatków.

składka na wieczór panieński - badania wedding dream

Będziecie mogły za to skupić się na towarzyszeniu pannie młodej w ostatnich chwilach jej wolności!

wieczór panieński

Wieczór panieński – pomysły na prezent dla Panny Młodej

Jeśli trafiłyście na ten artykuł, to z pewnością zastanawiacie się co podarować przyszłej Pannie Młodej. Wybór prezentu jest jedną z najcięższych decyzji. Bon do spa lub ulubionego sklepu to zawsze świetny pomysł. Przedstawiamy Wam kilka dodatkowych opcji, które znajdziecie na janachowska.pl. Pamiętajcie jednak, że niezależnie od upominku, jaki planujecie wręczyć przyszłej Pannie Młodej, powinniście do niego dołączyć kartkę, w której wpiszecie życzenia na wieczór panieński.

Szlafrok lub bielizna

Nie ma nic lepszego niż praktyczny prezent. Jeśli podarujecie przyjaciółce satynowy szlafrok, będzie mogła go wykorzystać nawet podczas ślubnych przygotować.

Wyjątkowa biżuteria

Biżuterii nigdy za wiele! Czy kiedyś któraś z nas powiedziała, że ma jej wystarczająco? Nie sądzę! Ozdobna bransoletka będzie przypominała Pannie Młodej o chwilach spędzonych na wieczorze panieńskim.

Jeśli jeszcze nie macie wybranych świadków — koniecznie zobaczcie ten odcinek!

Rekomendowane artykuły