Wieczór panieński, czego nie robić, aby nie zmienił się w koszmar?

kobiety świętują wieczór panieński

Wieczór panieński to z pewnością jeden z tych momentów w trakcie przygotowań do ślubu i wesela, który każda przyszła Panna Młoda powinna zapamiętać na długo. Wyjątkowy wieczór, spotkanie z bliskimi sercu kobietami dodatkowo podkreśla wyjątkowość chwili, która już za chwilę ma się wydarzyć. To element rytuału przejścia, który pomaga zamknąć jeden rozdział w życiu i otworzyć kolejny.

I choć na wieczorze panieńskim powinna obowiązywać zasada: co się wydarzyło na wieczorze panieńskim, zostaje właśnie tam, to jednak nie wszyscy ją sobie biorą do serca.

Zawsze warto więc wiedzieć, czego w tym czasie lepiej nie robić, żeby potem niczego nie żałować. Dotyczy to zarówno przyszłej panny młodej, jak również jej przyjaciółek, biorących w nim udział. Jeśli więc zostałaś poproszona o przygotowanie niezapomnianego wieczoru panieńskiego dla Twojej siostry, czy przyjaciółki- sprawdź koniecznie nasz poradnik.

dziewczyny mają

Wieczór panieński – Dokładnie rozplanujcie budżet

Planowanie budżetu to kluczowy punkt większości wydarzeń. To ważne, żebyście już podczas wstępnego planu wieczoru panieńskiego sprawdziły budżet- po pierwsze dlatego, żeby się upewnić, że każda z uczestniczek będzie mogła sobie pozwolić na udział w imprezie, po drugie dlatego, że musicie mieć pewność, że wystarczy Wam na wszystkie zaplanowane atrakcje. Co wziąć pod uwagę planując wieczór panieński?

  • wynajem miejsca (jeśli dotyczy);
  • catering;
  • alkohol
  • dekoracje;
  • atrakcje;
  • prezent dla przyszłej Panny Młodej (jeśli szukacie idealnego pomysłu na podarunek, koniecznie sprawdźcie ofertę janachowska.pl)

Pamiętajcie, że finalną sumę dzielicie na liczbę uczestniczek, jednak zgodnie ze zwyczajem przyszła Panna Młoda nie partycypuje w kosztach.

wieczór panieński budżet
Photo by Jess Bailey on Unsplash

Wieczór panieński – Unikajcie sportów ekstremalnych

Często planując wieczór panieński chcemy, aby przyszła panna młoda doświadczyła niezapomnianych wrażeń. Dlatego też niektóre organizatorki decydują się na, np.

  • parki trampolin,
  • rozgrywkę paintballa,
  • sporty ekstremalne: skok na bungee, ze spadochronem itp.

To doskonałe rozwiązanie, np. na obchody urodzin, ale jeśli przyszła panna młoda ma niebawem stanąć na ślubnym kobiercu, lepiej żeby nie uległa żadnej kontuzji i uniknęła siniaków :).

Wieczór panieński? Uważajcie z alkoholem

Mówi się, że wszystko jest dla ludzi, ale jednak co za dużo, to czasem naprawdę niezdrowo. Starajcie się więc nie mieszać alkoholu, i to nie tylko ze względu na możliwe rewolucje żołądkowe, ale również dlatego, aby nie stracić kontroli nad swoim zachowaniem.

Zdarza się, że w trakcie ostrej imprezy, która przenosi się z klubu do klubu, można zgubić jedną z uczestniczek, a nawet… pannę młodą. Wtedy pojawiają się plotki… a jak wiadomo, tych lepiej unikać;).

szampan na wieczorze panieńskim

Na wieczorze panieńskim z rozwagą róbcie zdjęcia

Moda na zdjęcia z imprez trwa w najlepsze, ale zróbcie je na początku wieczoru panieńskiego, a potem schowajcie telefony i aparaty głęboko w torebce. Może fajnym pomysłem na rozgrzanie atmosfery będzie zaproszenie na początek imprezy profesjonalnego fotografa?

Wiele w naszym zachowaniu może zmienić, np. alkohol, więc lepiej później unikajcie robienia zdjęć, aby nie żałować, że ktoś coś zobaczył… choć nie powinien, szczególnie, że wyrwane z kontekstu zdania, czy sytuacje mogą zostać opacznie odebrane. Wspomnień z tej nocy lepiej nie utrwalać.

Wieczór panieński – Unikajcie nieporozumień

Podczas tworzenia listy gości na wieczór panieński, główna organizatorka powinna wziąć pod uwagę, z kim przyjaźni się przyszła panna młoda. Wiele świadkowych decyduje się też na powierzenie właśnie gwieździe wieczoru stworzenie listy gości tak, żeby na imprezie pojawiły się wszystkie bliskie jej sercu kobiety (i tylko one).

Jeśli wiesz, że wśród zaproszonych są dziewczyny, które dosyć łatwo wywołują konflikty, albo są ze sobą pokłócone- warto przeprowadzić z nimi szczerą rozmowę i poprosić o to, żeby odłożyły na bok spory. Jedną z najgorszych wpadek na wieczorze panieńskim, są… kłótnie.

New Drop
kobiety świętują wieczór panieński

Wieczór panieński – Nieprzemyślane zabawy

Na wieczorze panieńskim często odbywają się różnego rodzaju zabawy. Przy ich planowaniu, lepiej zwróćcie uwagę, czy spodobają się pannie młodej. To ona ma się czuć komfortowo, a tymczasem jedna z najpopularniejszych zabaw, polegająca na podrywaniu obcych mężczyzn, bardzo często powoduje dyskomfort u wielu kobiet. Jeśli wiesz, że przyszła Panna Młoda to cicha i spokojna osoba warto też ograniczyć atrakcje związane z seksualnością i erotyką. Wszak to jej wieczór i ma się czuć rewelacyjnie, a zbyt odważne zabawy mogą tylko sprawić, że będzie skrępowana.

Głośne zachowanie na wieczorze panieńskim

Alkohol, świetny nastrój często powodują, że wesoła, wieczorowa ekipa zachowuje się niezwykle głośno zmieniając lokal, czy bawiąc się w danym miejscu. Oczywiście nie ma nic złego w szampańskiej zabawie, jednak pamiętajcie, żeby we wszystkim zachować umiar. Wasza radość nie powinna stać się źródłem czyjejś frustracji. Dookoła są ludzie, którzy mają małe dzieci, ale też są chorzy, czy przeżywają trudne chwile – nie dawajcie się im we znaki.

zabawa w basenie na wieczorze panieńskim

Striptizer na wieczorze panieńskim

Czego nie robić na wieczorze panieńskim, aby przyszła panna młoda nie była rozczarowana? Choć dla wielu osób występ striptizera może być spełnieniem marzeń, to jednak nie dla wszystkich.

Żeby ten wyjątkowy wieczór nie okazał się klapą, lepiej wcześniej się upewnijcie, że panna młoda aby na pewno oczekuje takiej rozrywki. Jeśli już co do tego macie pewność, wybierzcie striptizera z polecenia, który na pewno stanie na wysokości zadania, a jego występ odbędzie się bez wpadek.

Życzymy Wam więc jak najlepszych wspomnień z wieczoru panieńskiego. Jeśli jednak byłyście świadkami jakiś wpadek, podzielcie się nimi z nami ku przestrodze przyszłych organizatorek tego typu wydarzenia:)

Rekomendowane artykuły