Kwiaty suszone w domu. Zobacz najnowszy trend tego roku

Kwiaty suszone w domu. Zobacz najnowszy trend tego roku 116978

Dlaczego warto zdecydować się na suszone kwiaty?

Zauważyliśmy lukę w ofercie suszonych kwiatów na polskim rynku. W zasadzie nie było możliwości zakupu najbardziej podstawowych suszków, takich jak: trawy pampasowe, gałązki bawełny, dmuszki. W USA i Japonii suszki wyprzedziły nas o dobry rok!

Suszone kwiaty są eco!

Kolejnym powodem wybrania suszonych kwiatów jest ich trwałość. Są w 100% naturalne i biodegradowalne, co oznacza, że ​także przyjazne dla środowiska.

Nie wymagają one niskich temperatur do utrzymania świeżości zarówno na etapie transportu, jak i magazynowania, dlatego nie generują potrzeby wykorzystania dużych pokładów energii. W rezultacie suszone kwiaty mają znacznie niższy ślad węglowy niż kwiaty cięte i sztuczne.

Długotrwały charakter suszonych kwiatów stanowi podstawę dla stale ewoluującego kreatywnego projektu, którym może być np. bukiet zdobiący stół w salonie. Kupując jeden bukiet, możemy go ciągle modyfikować, dodając pojedyncze elementy, kiedy zmieniamy wystrój albo zwyczajnie chcemy nawiązać kolorystycznie do danej pory roku.

izabela janachowska

W przeciwieństwie do świeżych kwiatów te suszone nie wymagają podlewania ani żadnej innej pielęgnacji.

Pamiętajmy również, że chcąc urozmaicić wydarzenie, wybieranie świeżych kwiatów jest zwykle powszechną opcją. Jednak głównym problemem przy wyborze dekorowania świeżymi kwiatami jest to, że trzeba będzie rozpocząć dekorację tego samego dnia, ze względu na delikatną naturę świeżych kwiatów. Wyglądają dobrze przez jakiś czas, ale szybko wysychają i więdną, w przeciwieństwie do suszonych kwiatów, które przeszły już proces suszenia i dzięki temu zachowują swój naturalny wygląd bez względu na to, w którym dniu ich użyjesz.  

Z punktu widzenia dystrybucji i sprzedaży online suszone i stabilizowane kwiaty mają jeszcze jedną ogromną przewagę nad świeżymi kwiatami: nie poddają się warunkom atmosferycznym, dlatego możemy je swobodnie wysyłać zarówno w siarczyste mrozy, jak i upalne dni.

https://janachowska.pl/suknia-slubna-boho-gipiurowa.html

Jakie suszone kwiaty są najmodniejsze w tym sezonie? Czy to zawsze musi być boho?

Wszystkie! Suszki są teraz na topie i na razie nic nie zapowiada zmiany tego trendu. W nadchodzącym sezonie będziemy dodatkowo obserwować łączenie kwiatów suszonych ze świeżymi.

I tak, odczarowujemy znak równości, który jest stawiany między suszonymi kwiatami a stylem boho. Liczba odmian i różnorodność, jaką oferują suszone rośliny, pozwala zaaranżować dekorację glamour, skandynawski minimalizm czy folklorystyczne wielobarwne aranżacje.

W jaki sposób można zaaranżować kwiaty w domu? Oczywiście jako bukiety, ale co jeszcze?

Zadziwiające jest to, że praktycznie każdego dnia znajdujemy nowe i niepowtarzalne sposoby aranżacji Waszych domów! Oczywiście poza bukietami polecamy szklane kompozycje pod kloszem oraz wianki.

Podczas organizacji imprezy – np. ślubu – można przyozdobić stół minibukiecikami, oznaczając tym samym miejsce danej osoby. Sezonowo wykonujemy również bombki wypełnione suszkami, wazony, świeczniki, toppery na tort, girlandy. Nasze produkty świetnie sprawdzą się także w przestrzeniach komercyjnych, takich jak biura, punkty usługowe czy salony sprzedaży. Możliwości suszków są naprawdę nieograniczone!

https://janachowska.pl/suknia-slubna-boho-gipiurowa.html

Jak długo suszone kwiaty zachowują swoją trwałość?

Przy odpowiedniej pielęgnacji i warunkach suszone kwiaty mogą przetrwać od około 6 miesięcy do kilku lat.

Kwiaty stabilizowane, czyli takie, które są wynikiem unikalnego procesu konserwacji polegającym na zastąpieniu naturalnych soków rośliny płynnym roztworem gliceryny, wody i barwnika spożywczego, będą cieszyć oko nawet do 10 lat.

W przypadku suszonych kwiatów najlepiej przestrzegać trzech podstawowych zasad pielęgnacji, aby cieszyć się ich pięknem możliwie najdłużej:

  • Trzymaj je z dala od nadmiernego światła słonecznego, ciepła lub wilgoci.
  • W celu usunięcia kurzu użyj suszarki nastawionej na delikatny strumień powietrza w trybie „cool”.
  • Nie wstawiaj ich do wody.

Czy jest to produkt odpowiedni dla alergików?

To zależy od rodzaju kwiatów, na jakie się zdecydujemy. Znaczna większość jest absolutnie bezpieczna, ponieważ suszone kwiaty nie zawierają pyłku odpowiedzialnego za wywoływanie alergii. Należy jednak pamiętać, że osoby uczulone na trawy powinny ostrożnie podchodzić do suszonych bukietów. Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem będzie kompozycja zachowana pod szklanym kloszem.

Od czego warto zacząć przygodę: kupna gotowego bukietu czy kilku mniejszych elementów, które zaaranżuje się samodzielnie?

To, czy kupimy od razu gotowy bukiet, czy zdecydujemy się na akcent suszków w domu, zależy wyłącznie od nas samych. Bardzo często dobieramy kwiaty pod konkretne wazony klientów – tak aby później nie było rozczarowania, że dana kompozycja jest za mała lub za duża.

Minimaliści również znajdą u nas coś dla siebie – sprzedajemy kwiaty zarówno na sztuki, jak i na pęczki. Czasem, żeby nadać charakteru wnętrzu, wystarczy kilka źdźbeł w odpowiedniej aranżacji.

W jaki sposób dostarczane są kwiaty? Czy mogą się uszkodzić w transporcie?

Kwiaty wysyłamy za pomocą firm kurierskich. Pakujemy tylko w ekologiczne materiały, również kompozycje szklane. Dodatkowo staramy się zapakować kwiaty w taki sposób, aby każdy poczuł się wyjątkowo już w momencie ich odpakowywania.

Wbrew powszechnie panującej opinii większość suszonych i stabilizowanych roślin wykazuje się dużą wytrzymałością i transport przy odpowiednim zabezpieczeniu nie jest w stanie wyrządzić im krzywdy.

Czy suszone kwiaty są drogie?

Osobiście uważam, że suszone i stabilizowane kwiaty mają świetny stosunek jakości do ceny. Jasne, że mogą być droższe niż świeże kwiaty, jednak należy wziąć pod uwagę, że kwiaty suszone mają zdecydowanie mniejszą objętość niż kwiaty cięte, więc aby stworzyć podobne wrażenie rozmiaru, potrzebujemy ich więcej. Najważniejszy jest fakt, że świeże kwiaty mogą przetrwać nieco ponad tydzień, a kwiaty suszone i stabilizowane lata!

Jeśli koszt zakupu podzielimy na liczbę dni, jakimi cieszymy nasze oczy bukietem z kwiatów suszonych, to okaże się, że wydaliśmy grosze.

Czy wykonujecie bukiety według specjalnych preferencji klientów?

Oczywiście! To podstawa naszej pracy. Staramy się słuchać i doradzać, dzięki temu powstają indywidulane kompozycje, które cieszą oko, oraz dają satysfakcję naszym klientom przez, to że mogli współtworzyć ważny element dekoracji ich wnętrza.  

https://janachowska.pl/suknia-slubna-boho-gipiurowa.html

Co wyróżnia Waszą firmę? Dlaczego warto kupić suszki właśnie od Was?

Przede wszystkim jesteśmy firmą rodzinną. Tak jak w życiu prywatnym, tak i w firmie staramy się dzielić obowiązkami i wspierać w dążeniu do wspólnego celu. Jesteśmy w fazie rozwoju, szukamy nowych pomysłów i ciągle pracujemy nad wprowadzaniem ciekawych produktów. 

Jak każdy z nas my również jesteśmy konsumentami i mamy różne doświadczenia z zakupami online, dlatego robimy wszystko, aby nasza firma funkcjonowała tak, jak byśmy sami chcieli być traktowani przez sprzedających w sieci.

Te wszystkie aspekty przekładają się na nasze podejście do klienta. Często to właśnie nasi klienci są dla nas inspiracją, bo podczas pracy nad personalizowanymi dekoracjami powstają nowe linie produktów czy nawet wprowadzamy stworzony wraz z naszym odbiorcą produkt do stałej sprzedaży. Dokładamy wysiłków, aby nasz towar był jak najlepszej jakości.

New Drop

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły