Najgorętsze trendy weselne 2023. Jakich elementów nie może zabraknąć na Waszej uroczystości?

Najgorętsze trendy weselne 2023. Jakich elementów nie może zabraknąć na Waszej uroczystości? 120343

Trendy weselne 2023: tort w stylu „sky is the limit”

Po latach królowania minimalistycznych, niewielkich tortów w stylu naked cake przyszedł czas na nowe rozdanie. W 2023 roku torty, tak jak i całe uroczystości, muszą mieć rozmach. Imponujące, dostosowane – oczywiście – do motywu przewodniego dekoracje to dopiero początek maksymalistycznego podejścia do tortów.

Najważniejszy jest rozmiar. Jeśli ktoś próbuje Wam wmówić, że ten nie ma znaczenia… cóż. Mówiąc oględnie – mija się z prawdą, a mówiąc wprost – kłamie. Jeśli wybieracie się na wesela w ciągu najbliższych miesięcy, przygotujcie się na wielopiętrowe torty sięgające niemal sufitu. Planujecie swoją uroczystość? Pamiętajcie, czego nie może na niej zabraknąć!

Nie ulega wątpliwości, że imponujących rozmiarów tort z łatwością zachwyci Waszych gości i będzie jednym z mocniejszych akcentów w trakcie przyjęcia. Jednak jego największy atut, wielkość, dla wielu wydaje się też największą wadą. Bo co zrobić z tak olbrzymią ilością ciasta?

O ile nie planujecie królewskiej uroczystości dla kilkuset osób w stylu księcia Williama i Kate Middleton, tort składający się z kilku pięter (a ten u Windsorów liczył ich osiem) zupełnie nie jest Wam potrzebny. Co wtedy?

Na szczęście cukiernicy już dawno znaleźli rozwiązanie takich sytuacji. Żeby tort jednocześnie robił wrażenie, ale nie trafił w przeważającej części do kosza zaraz po uroczystości, wystarczy zastąpić część pięter styropianową atrapą. Wykonane z tworzywa krążki dekoruje się dokładnie tak, jak jadalne części, goście nie zauważą więc różnicy. Efekt wow gwarantowany.

Na imponujących rozmiarów tort zdecydowali się na swoim weselu Andziaks i Luka. Co ważne, zadbali o piękną oprawę momentu, w którym dzielili się z bliskimi tym szczególnym wypiekiem. O wszystkim opowiedzieli mi w jednym z odcinków „Ślubów Gwiazd”.

Eksplozja koloru na weselach w 2023 roku

Pastelowe kolory, biel, srebro i złoto to już przeszłość. Tegoroczne uroczystości będą mienić się feerią intensywnych, nasyconych barw. Jak już wspominałam, miejsce minimalizmu zajmuje teraz przepych, ekstrawagancja i imponujące dekoracje. Nie dotyczy to tylko ich rozmiaru, ale także samego projektu.

Jeśli chcecie zapisać się we wspomnieniach Waszych gości jako para, która doskonale orientuje się w aktualnych trendach, dekoracje w intensywnych barwach to absolutny must-have.

Jak je wprowadzić na weselu? Najprościej będzie, oczywiście, wykorzystać kompozycje kwiatowe. Rośliny fantastycznie wprowadzają kolory w aranżacjach ślubnych i weselnych. Umieszczone na stołach barwne bukiety z pewnością przykują uwagę gości i na długo zapadną im w pamięć.

Oczywiście kwiaty to nie jest jedyny sposób na wprowadzenie do wnętrz różnych odcieni. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie kolorowej zastawy, szczególnie barwionego szkła.

Choć wydawać by się mogło, że niewielkie przecież szklanki, pucharki, czy kieliszki nie zrobią żadnego efektu wow, zadziała tu tak zwany efekt skali. Mimo że elementy są rzeczywiście niewielkie, to wykorzystane w dziesiątkach, jeśli nie setkach sztuk, z pewnością sprawią, że na sali wybuchnie feeria barw.

Wyjątkowa droga do ołtarza

Od kiedy wesela na dobre wróciły po pandemicznej przerwie, pary młode przywiązują uwagę do najmniejszych nawet detali. Uroczystość ma być dopracowana w najmniejszych nawet szczegółach, a jednym z elementów, którego znaczenie zdecydowanie wzrosło, jest droga, którą narzeczeni będą szli do ołtarza, a następnie razem wyruszą nią w najpiękniejszą, wspólną podróż przez życie.

Dlaczego droga do ołtarza stała się dla narzeczonych tak ważnym, często wręcz centralnym punktem ceremonii? Przede wszystkim z założenia to pierwsze związane z zaślubinami miejsce, które zobaczą ich bliscy, imponujące dekoracje z pewnością na długo zapadną im w pamięć.

Co więcej, to także miejsce, kiedy po raz pierwszy zobaczą narzeczeni. Wejście pana młodego i panny młodej to niezwykle podniosła chwila, która powinna mieć odpowiednią oprawę – tę mogą zapewnić wyjątkowe, dopasowane do motywu przewodniego uroczystości dekoracje.

Maksymalistyczne dekoracje weselne

O tak, fani minimalizmu będą w tym sezonie niepocieszeni. Wśród dekoratorskich trendów próżno szukać zachowawczych, stonowanych dekoracji. W ciągu nadchodzących kilku miesięcy przepych i imponujących rozmiarów dekoracje będą tym, czego możecie się spodziewać na weselach, warto też zaplanować takie na własnej uroczystości.

Imponująca scenografia w rozmiarze XXL z pewnością na wiele lat zapadnie w pamięci nie tylko Wam, ale także Waszym bliskim. Wypełniona dekoracjami przestrzeń stanie się też bardziej przytulna – dzięki temu goście będą czuli się swobodniej.

Obawiacie się kosztów? Oczywiście, jeśli planujecie wypełnić dużą przestrzeń morzem żywych kwiatów, finalny rachunek opiewał będzie na horrendalną kwotę.

Porozmawiajcie jednak z dekoratorem i florystą o rozwiązaniach, które świetnie wypełniają przestrzeń, a nie są aż tak drogie.

Jednym z pomysłów mogą być na przykład imponujące balonowe girlandy, papierowe lampiony czy przestrzenne, wykonane z delikatnej pianki kwiaty. Wiele elementów dekoracji można tez wypożyczyć, dzięki czemu koszt będzie niższy.

Trendy weselne 2023: ślub za granicą

Skoro już o ślubie z rozmachem mowa, jednym z najgorętszych trendów weselnych na 2023 rok są niezaprzeczalnie uroczystości, które odbywają się za granicą.

Z jednej strony, z uwagi na koszty, ceremonia jest nieco bardziej kameralna, bo parze młodej podczas takich uroczystości towarzyszą z reguły najbliższe osoby.

Z drugiej zaś, w wielu wybieranych przez pary młode destynacjach już sama sceneria robi niesamowite wrażenie, nie mówiąc o emocjach związanych z wyjazdem i ekscytacją towarzyszącą tak wyjątkowemu wydarzeniu. Trudno więc odmówić ślubom branym za granicom rozmachu.

Spektakularne widoki, które niewątpliwie staną się tłem dla jednego z najważniejszych wydarzeń Waszego życia, nie tylko na stałe zapadną Wam w pamięci, ale świetnie prezentować się będą na zdjęciach i filmach z uroczystości.

fotograf baner katalog firm wedding dream

Ponadto, wolni od związanych z organizacją tradycyjnego ślubu i wesela obowiązków, będziecie mogli spokojnie przygotowywać się do tej wyjątkowej podróży i w zachwycających okolicznościach przyrody świętować wkroczenie w nową drogę życia.

New Drop

Na ślub w malowniczej Toskanii zdecydowała się m.in. Agnieszka Kaczorowska-Pela. O jednym z najpiękniejszych dni jej życia opowiedziała mi wraz z mężem Maciejem Pelą w jednym z odcinków Waszej ulubionej serii „Śluby Gwiazd”. Nie widzieliście tego odcinka? Czas nadrobić zaległości.

Bardzo jestem ciekawa, który z trendów weselnych na 2023 rok jest Waszym ulubionym. Wybór jest zdecydowanie trudny i sama nie jestem pewna, czy umiem wybrać tylko jeden z nich. Może Wam pójdzie łatwiej?

Rekomendowane artykuły