Najpiękniejsze życzenia na walentynki – romantyczne słowa dla ukochanej osoby

życzenia na walentynki

Życzenia walentynkowe powinny być wyjątkowe i płynąć prosto z serca. Warto pokazać bliskiej osobie, że ją lubimy, kochamy i życzymy jej wszystkiego, co najlepsze, a to wyrazić możemy poprzez piękne słowa dla ukochanej osoby. Nie ma znaczenia, czy tekst będzie się zaczynać się od konwencjonalnego sformułowania „Z okazji walentynek życzę Ci…”, czy wykażemy się kreatywnością i złożymy życzenia bardziej spersonalizowane — najważniejsze, by było to wyznanie miłosne prosto z serca. Najlepsze życzenia z okazji święta zakochanych to takie, które stworzymy samodzielnie, posiłkując się, na przykład, gotowymi życzeniami z naszego artykułu. Pokażemy w ten sposób naszej Walentynce, że jest dla nas ważna. 

Oryginalne i pełne uczucia życzenia na walentynki

życzenia na walentynki

Kochać można miłością romantyczną, rodzicielską czy przyjacielską. 14 lutego to święto wszystkich tych miłości, dlatego nie ograniczaj się do złożenia życzeń jedynie swojej drugiej połówce. Równie dobrze z tej okazji możesz przekazać życzenia walentynkowe dla koleżanki lub życzenia dla przyjaciółki, jak również wybrać się do Waszej ulubionej restauracji albo wspólnie z przyjaciółmi zrobić wypad do jednego z okolicznych barów. Czego jednak życzyć z tej okazji? Przede wszystkim dużo miłości! A o tym można mówić na tysiące różnych sposobów i każdy z nich będzie równie wyjątkowy. Możesz wybrać oryginalne i pełne uczucia życzenia walentynkowe, którymi wyrazisz swoje głębokie przywiązanie, lub też w nieco prostszej formie podziękujesz za wspólnie spędzony czas.

 • To miłość znajduje drogę do serca drugiej osoby. Ona sprawia, że ten, kto kocha, czuje się bezpieczny. Kto kocha, zawsze znajdzie sposób, by w prostych słowach o swojej miłości opowiedzieć ukochanej osobie. Kocham Cię!
 • Zbuduję dla Ciebie łódź, z żaglem wylepionym słowami, żebyśmy mogli dopłynąć do wyspy, gdzie szczęściem się oddycha, gdzie będziesz nocą usypiał kołysany przez gwiazdy w oceanie miłości!
 • Kochaj uśmiechem, gestem, spojrzeniem Kochaj dotykiem, zapachem, Kochaj dobrocią, troską, przebaczeniem, Kochaj, zanim powiesz „Kocham”.
 • Kocham Cię jak brata, mój drogi przyjacielu. Bo takich ludzi jak Ty, na świecie nie ma wielu. Więc w dniu walentynek życzę Tobie, byś dostał wiele dowodów sympatii od dziewczyn, które kochają się w Tobie.
 • Przyjaciółko kochana! Dzisiaj piękny dzień mamy od rana! Święty Walenty dziś święto ma, dużo miłości niech Ci da! Szczęścia niech też Ci nie pożałuje, no i ogromem radości obdaruje!

Życzenia na walentynki: jak wyrazić miłość w kilku słowach

życzenia na walentynki

Jeśli chodzi o wyrażenie swojej miłości i uznania dla kogoś, kartka walentynkowa jest idealnym sposobem, aby to zrobić. Pisanie takich życzeń na kartce nie musi być trudne, wystarczy, że weźmiesz pod uwagę kilka przydatnych wskazówek. Oto one:

 • Bądź konkretny, nie pisz ogólnikami — pisząc swoją wiadomość, postaraj się być konkretnym, dlaczego doceniasz daną osobę. Zamiast pisać po prostu „kocham Cię”, wyjaśnij, dlaczego ją kochasz i co czyni ją wyjątkową. To sprawi, że twoja wiadomość będzie bardziej osobista i pokaże, że poświęciłeś czas na zastanowienie się nad tym, co chcesz powiedzieć.
 • Nadaj życzeniom osobisty charakter — na bazie gotowych wierszyków, możesz stworzyć coś specjalnego od siebie. Zawsze miło jest dodać coś osobistego lub relatywnego podczas pisania wiadomości. Jeśli jest między Wami jakiś wewnętrzny żart, zawrzyj go w kartce! Zapewne wywoła to uśmiech na twarzy Twojej Walentynki, a to już połowa sukcesu!
 • Wspomnij o Waszych wspólnych planach na przyszłość — wspomnienie o przyszłych planach lub marzeniach, które tworzycie razem, pokazuje, jak bardzo oboje jesteście sobie bliscy i podekscytowani tym, co czeka Was w życiu jako parę. 

Oto kilka propozycji gotowych życzeń walentynkowych do ukochanej osoby:

życzenia na walentynki
 • Moja ukochana/y, z okazji Walentynek chciał/a bym Cię przypomnieć, jak bardzo Cię kocham. Twoja obecność sprawia, że moje życie jest pełne radości i szczęścia. Nie mogę się doczekać kolejnych chwil spędzonych razem. Kocham Cię bardzo.
 • Wszystko, czego potrzebuję, aby być szczęśliwym/a, to Twój uśmiech i Twoja miłość. Dziękuję, że jesteś w moim życiu. Kocham Cię i życzę Ci szczęśliwych Walentynek.
 • Przysięgam, że moja miłość do Ciebie jest wieczna. Nie ma nic piękniejszego na świecie niż nasza miłość. Z okazji Walentynek chcę Cię pocałować i powiedzieć, że kocham Cię z całego serca.
 • Kochanie, z okazji Walentynek chciał/a bym Ci podziękować za wszystkie wspaniałe chwile, które razem przeżyliśmy. Twoja miłość i wsparcie sprawiły, że jestem silniejszy/a i bardziej pewny/a siebie. Jestem bardzo wdzięczny/a za to, że jesteś w moim życiu. Kocham Cię.
 • Cieszę się każdą chwilą spędzoną z Tobą. Twoja miłość i przyjaźń są dla mnie bezcenne. Z okazji Walentynek chcę Cię pocałować i powiedzieć, że kocham Cię z całego serca.

Najlepsze życzenia na walentynki dla niej i dla niego

życzenia na walentynki

Walentynki to z pewnością wyjątkowe święto, w którym jeszcze bardziej podkreślamy i okazujemy swoje uczucia do drugiej osoby. Właśnie wtedy mamy idealną okazję, by przekazać piękne słowa o miłości dla ukochanego, który z pewnością przyjmie je z radością lub stworzyć wzruszające życzenia walentynkowe również  dla niej. Oto kilka przykładów takich życzeń:

 • Ty jesteś dla mnie niebem, słońcem, które nigdy nie zachodzi. Jesteś dla mnie chlebem, bez którego nie mogę się obyć. Jesteś dla mnie południem, nocą i dniem. Jesteś dla mnie wszystkim. Ja po prostu kocham Cię! Kochanemu… (imię chłopaka) – Walentynka 
 • Miłość to znaczy, że jesteś przy mnie. Miłość to znaczy, że o mnie myślisz. Miłość to sprawi, że mi się przyśnisz. Miłość – cóż może być piękniejszego niż nas dwoje w dzień świętego Walentego?! Pamiętam ten wieczór, kiedy Cię poznałam. Od tego momentu z Tobą być zechciałam. Pokochałam od razu Ciebie calutkiego, A było to właśnie 14 lutego! Z okazji Dnia Walentego, ślę całusa ogromnego. Kocham Cię swym sercem małym, jesteś dla mnie światem całym. Płynące prosto z serca życzenia walentynkowe przesyła kochająca dziewczyna.  
 • Cicho marzę każdej nocy, aby zajrzeć w twoje oczy. Chciałbym całować usta Twe, i powiedzieć szeptem: kocham Cię. Czułości garść dziś przyniosę, rozłąki z Tobą nie zniosę. Jesteś całą moją radością, pozwól utulić się miłością. Powinno wiedzieć serce Twoje, jakie jest imię moje. Ten, kto to pisze, jest Ci dobrze znany, ten, kto to czyta, jest stale kochany! Kochać – tak pięknie brzmi, Kochać – to ja i Ty. Bo my tylko wiemy sami, Co istnieje między nami… 

Krótkie życzenia na walentynki – małe słowa, które mają wielkie znaczenie

życzenia na walentynki

Recepta na krótkie życzenia walentynkowe nie jest wcale trudna do zrealizowania. Wystarczy w prostych rymach opowiedzieć o miłości. Życzenia te nie muszą być przy tym długie, a najważniejsze, aby były piękne i trafiały z serca do serca. Emocje można wyrazić w zaledwie kilku wersach. Oto przykłady:

 • Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości.
  Dużo uścisków, samych radości.
  Spełnienia marzeń, mocy słodyczy,
  w dniu Walentego życzy…
 • By nasza przyjaźń była wieczna,
  szczęśliwa, dobra i bezpieczna.
  By szczęście nas nie opuszczało,
  życie w radości zaś obfitowało!
 • Ten liścik z całusem dziś do Ciebie leci,
  humor Ci poprawi, a sercu żar roznieci.
  Pomyśl dzisiaj o mnie tak słodko i miło,
  żeby w środku zimy cieplej się zrobiło.
 • Na świecie tyle ludzi,
  ile gwiazd na niebie.
  Każdy swą gwiazdę w serduszku nosi,
  a ja w sercu noszę Ciebie.
 • Kocham Ciebie bardzo przez wszystkie dni w roku,
  więc w walentynki daj mi święty spokój!
 • 14 lutego miłość tryska,
  Szczęście kipi, nikt nie robi kwaśnej minki,
  W końcu to są Walentynki.
 • Dzień świętego Walentego
  To dzień dobry dla każdego!
  W tym dniu wszyscy to wyznają,
  że chcą kochać i kochają!
 • Kiedy szukasz ucieczki przed światem
  I zamykasz się w samym sobie,
  To pamiętaj, że po to jest miłość,
  Aby dać ją drugiej osobie!
 • Dla Ciebie cały słońca blask,
  dla Ciebie niebo pełne gwiazd,
  dla Ciebie uśmiech, piękne sny,
  bo dla mnie szczęściem jesteś Ty!
 • Nie ten, co z tobą tańczy,
  Nie ten, co z tobą się śmieje,
  Lecz ten, co z tobą płacze
  Jest Twoim przyjacielem!

Życzenia na walentynki pełne humoru – rozbaw i rozgrzej serce

życzenia na walentynki

Chociaż miłość powinniśmy okazywać naszej drugiej połówce na co dzień, a nie tylko od święta, to jednak warto wykorzystać ten dzień i zrobić coś specjalnego i z humorem, bo przecież nie musimy — rzecz jasna — zawsze trzymać się standardowych i poważnych sposobów wyrażania swoich uczuć. Czasami troszkę uśmiechu może być właśnie tym, czego potrzebujemy, aby urozmaicić nasze walentynkowe tradycje. Nawet te romantyczne chwile mogą być również pełne radości, szczególnie wśród par, które cenią sobie dobry humor i uwielbiają się śmiać. Na początek możesz zacząć od zabawnych życzeń:

 • Choć nie jestem milionerem, Choć nie jeżdżę land-roverem. Chociaż rzadko pijam whisky, Nie wyglądam jak Olbrychski. Chociaż nie używam Ace, Ani ubrań od Versace. W piłkę nie gram jak Gadocha, to nad życie Ciebie kocham!
 • Czary-mary, Czary mary! Dziś Amorek strzela w pary! Para, w którą nie trafi – kochać nie potrafi. Gdy wceluje w jakąś parę, ta para lubi się w miarę. Gdy wceluje w parę razy dwa. To zakocha się niedługo w sobie para ta. Czary-mary, Czary mary! Amorek zgubił okulary! W żadną parę więcej nie trafi, bo bez okularów w nikogo więcej nie trafi. A więc nie zwlekaj i okulary mu daj.
 • Mówisz, że miłość jest zła, mówisz, że miłość jest nudna, a jak szczerze pokochasz,
  to powiesz, że miłość cudna.
 • Jesteś jabłuszkiem w mej kieszeni, jesteś listeczkiem wśród zieleni, jesteś iskierką w popielniku. Chcę Cię poznać mój chłopczyku. Jesteś słodki jak cukierek, chcę Cię zjeść dziś na deserek.
 • Choćby mróz mi uszy mroził, choćby mi ktoś palcem groził, choćby mnie trzymano o wodzie i chlebie, nie braknie w mym sercu miłości do Ciebie. Tobie więc wysyłam całusów tysiące
  – do nich dziś dodaję serce me gorące.
 • Co się będę rozpisywać, chcę Ci czas Twój wciąż ożywiać, z Tobą dalej w życie iść,
  przyjacielem Twoim być!

Personalizowane życzenia na walentynki dla wyjątkowej osoby

życzenia na walentynki

W Święto Zakochanych chcemy zaskoczyć ukochaną osobę nie tylko spontanicznym wyjściem czy wycieczką, ale także drobnym upominkiem, który pozostanie wyjątkową pamiątką tego ważnego dla każdej pary dania, chociażby wręczeniem personalizowanej kartki z życzeniami walentynkowymi. Walentynki to święto, w którym liczy się czas poświęcony drugiej osobie, pamiętajmy więc o tym także przy wyborze odpowiednich życzeń, a to  zaprocentuje zapewne radością ukochanej osoby. Personalizowany, ręcznie robiony upominek, wykonany z pasją i sercem zachwyci Twoją Walentynkę czy Walentego i pozwoli mu poczuć się naprawdę wyjątkowo. Ręcznie robione kartki lub prezenty na walentynki dla męża, żony, dziewczyny, chłopaka czy życzenia dla koleżanki albo kolegi to wyjątkowe produkty wykonane z najwyższą starannością, które niewątpliwie zasługują na najwyższe docenienie.

Wierszyki na Walentynki: rymowane wyznania miłości

życzenia na walentynki

Walentynki to szczególny dzień, kiedy możemy wyrazić swoje uczucia do ukochanej osoby poprzez na przykład krótkie wiersze o miłości, wiersze na Walentynki i postarać się miło i przyjemnie spędzić czas, słuchając pięknych wyznań miłosnych:

 • Kocham Twój uśmiech,
  oczy zaspane,
  gdy budzisz się nad ranem
  Kocham te dni bez Ciebie,
  Bo uczę się czekać i
  wyrzucam wtedy myśli niedobre,
  co głowę nawiedzają,
  chociaż żadnego powodu nie mają.
  Prawda kochany?
    
 • Nie oddam Cię nikomu,
  nie pozwolę skrzywdzić,
  zamknę w naszym domu,
  przed zazdrością dobrych bliźnich,
  zapytam tylko dla pewności,
  czy wystarczy ci na to miłości. 
  Otwórz swe ramiona,
  bym nie czuła już strachu,
  widzisz, znalazłam Cię.
  Czuję się tak,
  jakbyśmy żyli wiecznie, od zawsze,
  przyjaciele i kochankowie,
  wciąż bliżej siebie.
  Wiesz, że końca nigdy nie będzie?
 • Jesteśmy dziwnymi
  zakochanymi, ale tylko
  razem potrafimy istnieć,
  gdy czuję serce w brzuchu,
  a dlaczego tak jest ?
  Tyle przyjemności razem,
  śmiechu radosnego,
  zapisanych kart listowych,
  bez myślenia, planowania
  jesteśmy po prostu miłością,
  tacy wielcy zakochani!
    

Jak napisać idealne życzenia na walentynki: porady i pomysły

życzenia na walentynki

Skąd Nazwa „Walentynki” pochodzi od imienia świętego Walentego, patrona zakochanych. Był on biskupem Terni za czasów cesarza rzymskiego Klaudiusza II. Wbrew cesarskiemu edyktowi udzielał ślubów, za co został stracony. 14 lutego ludzie wysyłają do sobie nawzajem życzenia walentynkowe, wierszyki miłosne. Często kartki są anonimowe. Według legendy zwyczaj wysyłania kartek na Walentynki zapoczątkował właśnie święty Walenty. Kiedy przebywał w więzieniu, dozorca prosił go o modlitwę za swoją niewidomą córkę. Dziewczynka odzyskała wzrok, a święty Walenty napisał do niej list pełen otuchy, podpisany od „Twojego Walentego”. Niezależnie od tego jak było naprawdę, jest to bardzo piękny zwyczaj. Kartki walentynkowe najczęściej wysyła się do swojej ukochanej lub ukochanego, ale nie musi tak być. Walentynki są wysyłane do osób najbliższych, również samotnych, aby nie czuli się w tym dniu opuszczeni. Każde życzenia w tym wyjątkowym dniu zapewne znajdą swojego adresata i sprawią mu ogromną radość. A jak je napisać, by były idealne? Ot zwyczajnie, prosto z serca!

 • Ktoś bardzo Cię kocha – nie powiem, kto, i myśli o Tobie – nie powiem, co, i w myślach całuje – nie powiem, jak, i cierpi, bo czuje, że kogoś mu brak, ktoś chciałby Ci przysiąść – nie powiem co, ktoś bardzo Ci bliski – nie powiem kto, lecz sam się dowiesz, za dzień lub za dwa, że ten, kto Cię kocha, to jestem ja.
 • Nic nie słychać w krąg innego, tylko: dziś Świętego Walentego! Każdy wysłał liścik swój, a ja ciągle noszę mój. Boję się go wysłać Tobie, ciągle myślę: co on powie? Czy go podrze, czy wyśmieje? Czy ja dla niego w ogóle istnieję? Może tak, może nie…Jednak wiedz, że kocham Cię!
 • Kiedy jestem przy Tobie, ogień się we mnie pali, taki jasny, mocny i spokojny. Jesteś moim dniem, jedynym powodem, dla którego chcę wstać. Dziękuję Ci za każdy kolejny dzień, kiedy jestem z Tobą. Bardzo Cię kocham.
 • Gdy spojrzałem w Twoje oczy, już wiedziałem, że to Ty. Gdy poczułem Twoje dłonie, odmieniły się me sny. Nasze usta się zetknęły, by rozkoszy nektar pić. Nasze serca nam kazały, by w miłości razem żyć.
 • Dla Ciebie moje usta, dla Ciebie moje ręce
  I oczy dzięki Tobie widzące coraz więcej.
  Dla Ciebie moje myśli, dla Ciebie moje słowa,
  Którymi swoje serce chcę Tobie ofiarować.
  Dla Ciebie wszystkie kwiaty z mej wyobraźni pól
  I serce, co bez Ciebie nie zagra żadnej z ról.
 • Miłość, to znaczy, że jesteś przy mnie,
  miłość to znaczy, że o mnie myślisz,
  miłość to sprawi, że mi się przyśnisz…
  miłość – cóż może być piękniejszego,
  niż nas dwoje w Dzień Walentego!
 • Ktoś skradł mi serce, ktoś o pięknych oczach.
  Ktoś obiecał mi serce, ten ktoś śni mi się po nocach.
  Wiesz dobrze, że Ty jesteś księciem z mych marzeń…
  …już zawsze będziemy razem…
  wystarczy, że powiesz, ile dla Ciebie znaczę!

W Walentynki możesz złożyć życzenia właściwie każdemu, z kim łączą Cię jakieś uczucia: miłość, przyjaźń, koleżeństwo. Tutaj nie ma ograniczeń. Jest to święto zakochanych, ale niekoniecznie dotyczy tylko miłosnych relacji. Miłości nigdy nie za wiele, dlatego w tym dniu pamiętaj o wszystkich, których kochasz. Rodzina i przyjaciele również ucieszą się, gdy otrzymają od Ciebie piękne walentynkowe życzenia. Spotkaj się, by wręczyć kwiatka lub prezent, a jeśli brakuje czasu – zadzwoń, napisz SMS-a lub wyślij kartkę. Forma nie ma znaczenia, liczą się ciepłe intencje. W końcu każdego cieszy fakt, że ktoś bliski o nim pamięta. Walentynki są idealną okazją, by otworzyć swoje serce. A jeśli jeszcze nie poznaliśmy swojej miłości, może wydarzy się to właśnie tego dnia… W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy prawdziwe uczucie pojawi się na naszej drodze.

New Drop

Pełnych miłości Walentynek Kochani!

Rekomendowane artykuły