Czy sprawność fizyczna wpływa na lepszy seks.[20 ćwiczeń!]

lepszy seks

Sprawność fizyczna znacząco wpływa na życie intymne. Chcecie by było jeszcze bardziej satysfakcjonujące? Koniecznie przeczytajcie poniższy tekst i ćwiczcie we dwoje 🙂 Dzięki temu zyskacie nie tylko lepszy seks, ale poprawicie Wasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Do dzieła!

Ten trening poprawi Wasze doznania erotyczne!

Sexerices…

Jason Rosell, znany trener zagranicznych gwiazd, jakiś czas temu wymyślił pojęcie “sexercise”. Miał na myśli ćwiczenia, których celem jest poprawa życia intymnego par. Nie od dzisiaj wiadomość, że sprawność fizyczna ma ogromne znaczenie w odczuwaniu seksualności.

Bardziej wysportowani kochankowie czerpią mnóstwo satysfakcji ze zbliżeń – czują się atrakcyjni, mniej się męczą i rzadko kiedy mają zaburzenia erekcji czy problemy z odczuwaniem orgazmu.

Poza tym regularna aktywność fizyczna przeciwdziała wielu chorobom, które mogą negatywnie wpływać na życie intymne (np. cukrzyca). 

lepszy seks

Lepszy seks = lepsze zdrowie

Dlaczego warto poprawić jakość swojego życia intymnego? Lista korzyści jest bardzo długa. Oto tylko niektóre z nich:

 • poprawa jakości snu (satysfakcjonujący seks pomaga w zasypianiu),
 • niwelowanie albo zmniejszanie stresu – atrakcyjne życie intymne pomaga radzić sobie ze stresem,
 • poprawa relacji z partnerem – seks ma ogromne znaczenie dla związku. Im lepszy, tym większe prawdopodobieństwo, że parze będzie układało się również w innych sferach wspólnego życia,
 • poprawa samooceny i poczucia własnej wartości – dobry seks pomaga w polubieniu siebie,
 • zmniejszenie ryzyka depresji oraz lęku – udane życie łóżkowe pozytywnie wspomaga emocje,
 • zwiększenie odporności – regularnie uprawiany satysfakcjonujący seks zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób, w tym groźnych infekcji,
 • poprawa zdrowia serca – seks obniża ciśnienie krwi i co za tym idzie – zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów czy innych chorób związanych z sercem.
seks

Dlaczego warto zadbać o swoją sprawność seksualną?

Seks, choć przyjemny i uwielbiany przez mnóstwo osób, często sprawia problemy. Zaburzenia erekcji, ból przy stosunku czy trudności z osiągnięciem orgazmu – z tym boryka się wiele par. Warto pamiętać, że to normalne – nie należy wstydzić się tego tematu, tylko działać.

Rozwiązaniem mogą okazać się ćwiczenia poprawiające sprawność seksualną (opisane poniżej), albo/i wizyta u specjalisty (seksuologa). Skupmy się na tym pierwszym. Dlaczego warto ćwiczyć i jak odpowiednie treningi mogą pomóc Wam podnieść jakość życia seksualnego?

 1. Przede wszystkim ćwiczenia pomagają w zaburzeniach erekcji. Najlepiej by panowie wybierali te aerobowe, np. modne w dzisiejszych czasach bieganie albo po prostu chodzenie. 

2. Ćwiczenia przeciwdziałają również skutkom ubocznym niektórych leków przeciwdepresyjnych. Ich przyjmowanie może bowiem zaburzać libido. Niektóre przewlekłe schorzenia bardzo negatywnie wpływają na kondycję życia intymnego, np. cukrzyca może zaburzać erekcję czy pobudzenie. Regularne treningi zmniejszają ryzyko występowania ww. dolegliwości.

3. I wreszcie – ćwiczenia fizyczne poprawiają funkcje seksualne. Kobiety mogą w ten sposób wzmocnić mięśnie dna miednicy wykorzystywanych w trakcie aktywności seksualnej. Efekt? Szybciej osiągany orgazm, ale też zniwelowanie problemów z nietrzymaniem moczu. Pamiętajcie też, że systematyczne treningi pomogą uczynić Wasz seks bardziej atrakcyjnym – będziecie mogli stosować więcej pozycji seksualnych i rodzajów seksu. A wszystko to dzięki lepszej sprawności oraz wytrzymałości.  

lepszy seks

Ćwiczenia na lepszy seks

Mogłoby się wydawać, że ćwiczenia na lepszy seks są jakoś bardzo skomplikowane. Tymczasem tak naprawdę chodzi o standardowe treningi. Ćwiczenia poprawiające sprawność seksualną dzielimy na:

 • ćwiczenia aerobowe,
 • trening gibkości i siłowy.
 • ćwiczenia dna miednicy.

Omówmy je wszystkie po kolei.

wspólny trening

Ćwiczenia aerobowe

Ćwiczenia areobowe to standardowy trening mający na celu wzrost tempa. To właśnie tego typu ćwiczenia pomagają w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, regulują ciśnienie krwi i wpływają pozytywnie na życie intymne.

Warto znaleźć swoją ulubioną aktywność fizyczną i wykonywać ją razem. Wybór jest ogromny! Co powiecie na wspólne, długie spacery? Te są bardzo przyjemne i niespecjalnie obciążające (chyba, że zdecydujecie się na wędrówki po górach, co również polecamy).

A może wolicie pływanie? Tego typu trening, choć intensywny i tym samym efektywny, nie obciąża stawów i mięśni. Dobrym ćwiczeniem aerobowym jest także bieganie – dzisiaj bardzo modne. Nie wszyscy jednak przepadają za tego typu aktywnością. Nie dowiecie się jednak czy to Wasza bajka, jeśli nie spróbujecie. Co jeszcze?

Bardziej intensywny trening – skakanie na skakance, oribtrek, bieżnia i wiele innych. Pamiętajcie, że uwielbiane przez Was narty to również trening aerobowy. Wprowadzajcie też dużo spontanicznej aktywności do codziennego życia. Może zamiast samochody wybierzcie czasem rower, a zamiast windy schody? 

wspólny trening

Ćwiczenia dna miednicy

Czas na ćwiczenia dna miednicy. Te obejmują mięśnie podtrzymujące pęcherz. To właśnie one kurczą się podczas przeżywania orgazmu.

Warto więc porządnie o nie zadbać. Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz te mięśnie “odnaleźć”. Ćwicz podczas oddawania moczu – zaciskaj w połowie i trzymaj kilka sekund. Powtórz czynność. Rób tak kilka razy dziennie.

Poza toaletą również napinaj i rozluźniaj mięśnie – właśnie te, które były stosowane podczas ww. ćwiczenia. Teraz czas na napinanie ich w coraz dłuższych odstępach – najpierw przez 5 sekund, a z czasem do 30 sekund i dłużej. 

W jaki inny sposób można ćwiczyć miednicę? Wystarczy położyć się na brzuchu, a czoło umieścić w dłoniach. Teraz czas na podniesienie miednicy lekko do tyłu. W takiej pozycji należy wytrzymać do 10 sekund. Ćwiczenie powtarzamy kilka lub kilkanaście razy.

Miednicę można również ćwiczyć poprzez znane wszystkim przysiady. Ten rodzaj treningu doskonale wzmacnia ciało i modeluje sylwetkę. 

wspólny trening

Ćwiczenia gibkościowe i siłowe

Warto wzmacniać organizm i elastyczność całego ciała. To na pewno pozytywnie odbije się na czerpaniu satysfakcji z seksu. Będziecie mieli większe pole do popisu, jeśli chodzi o rodzaj seksu i przede wszystkim – pozycje seksualne. A im więcej będziecie ich stosować, tym Wasz seks będzie bardziej atrakcyjny bez ryzyka, że szybko się nim znudzicie. Na jakie ćwiczenia gibkościowe i siłowe warto zwrócić uwagę? Oto kilka propozycji:

 • ćwiczenia z ciężarem własnego ciała – nie musicie od razu biec na siłownie, by zrobić dobry trening siłowy. Mało tego – nie potrzebujecie też wypasionego sprzętu, aby osiągnąć dobre efekty, nie tylko jeśli chodzi o sprawność seksualną, ale ogólną kondycję Waszego ciała. Dobrym pomysłem okazują się ćwiczenia z masą ciała – unoszenie nóg, przysiady, pompki, podciągnięcia – te wszystkie aktywności wzmacniają ciało, m.in. rdzeń, dno miednicy, dolne i górne partie ciała,
 • podnoszenie ciężarów – brzmi bardzo “zawodowo”, ale przecież każdy może podnosić ciężary. Wręcz jest to zalecane – ten rodzaj aktywności pomaga bowiem w zwiększeniu siły różnych grup mięśni. Dzięki tym ćwiczeniom partner może też… zyskać siłę, by w łóżku podnosić swoją partnerkę. Brzmi świetnie, prawda?
 • treningi personalne na siłowni – to doskonały pomysł dla osób początkujących. Jeżeli do tej pory nie mieliście do czynienia ani z siłownią ani z ćwiczeniami siłowymi, to warto poszukać profesjonalnego wsparcia. Dzisiaj na każdej siłowni dostępni są trenerzy personalni, którzy odpowiednio ułożą treningi angażujące ciało oraz sprzęty sportowe, tak aby rezultaty były osiągnięte szybko i przede wszystkim bezpiecznie. 
wspólne ćwiczenia

Najpierw… rozgrzewka!

Pamiętajcie, że rozgrzewka przed każdym treningiem to podstawa. Warto wykonać ją razem – w parze! Jak się za nią zabrać? Wystarczy Wam ok. 10-15 minut przed właściwym treningiem. Poniżej podajemy przykładowy zestaw ćwiczeń. Pamiętajcie, aby każde z nich wykonać po ok. 5-10 razy. 

Pajacyki – to dobry i łatwy sposób na rozgrzanie się. Zróbcie pajacyki w seriach – na początek wystarczą 3. Każda seria to, tak jak już wspomnieliśmy, 5-10 powtórzeń. 

Kręcenie biodrami – ręce na biodra i kręcicie kółka. Można wykonać też skręty bioder w siadzie. Wystarczy położyć się na plecach, zgiąć nogi w kolanach i skręcać nogi na boki, tak, aby kolana dotykał ziemi z każdej strony.

Wykroki – najpierw prawa noga do przodu, potem lewa. I tak na przemian. Można też wykonać wykroki boczne – w prawo i w lewo, robiąc przysiad na jednej nodze.

Rozgrzanie ramion – zakręcajcie kółka ramionami do przodu i do tyłu. Róbcie to dokładnie i niezbyt zamaszyście – tak aby nic sobie nie uszkodzić, gdy ciało jeszcze nie jest do końca rozgrzane.

Bieg w miejscu – najpierw powolny, a potem szybki – bieg w miejscu dobrze angażuje niemal całe ciało – dlatego to doskonały sposób na rozgrzewkę. 

wspólne ćwiczenia na siłowni

Przykładowe ćwiczenia dla par

Podsuwamy Wam jeszcze kilka przykładowych ćwiczeń, które wzmocnią Wasze ciało i wpłyną pozytywnie na jakość życia seksualnego – jeśli noc poślubna zbliża się wielkimi krokami, czas najwyższy zacząć ćwiczenia. Możecie wykonać je razem. Serdecznie do tego zachęcamy, bo przecież nie tylko seks zbliża ludzi, ale także wspólne zajęcia sportowe, prawda? 🙂

Skręty ramion w pozycji leżącej

Akcesoria: piłka, talerz siłowy

Połóż się na piłce, przytrzymaj talerz z przodu na wyciągniętych ramionach. Opuszczaj talerz na prawo i na lewo. Powtórz 15 razy w 3 seriach.

sprzęt do ćwiczeń

Martwy ciąg

Akcesoria: hantle lub gryf

Zrób lekki rozkrok, a hantle lub gryf połóż na udach, trzymając cały czas wyprostowane ramiona. Zegnij się lekko i obniż tułów tak, aby znajdował się równolegle do podłoża. Zatrzymaj na chwilę i wróć do pozycji startowej wypychając przy tym biodra. Powtórz 15 razy w 3 seriach.

Squady

Akcesoria: brak, ew. gryf

Stań prosto. Jeżeli chcesz utrudnić ćwiczenie, to nałóż na plecy gryf. Rób przysiad z wyprostowanymi plecami, tak aby kolano nie wychodziło poza linię ciała, a uda były skierowane równolegle do podłoża. Powtórz 15 razy w 3 seriach.

trening

Biceps

Akcesoria: hantle

Stań prosto z hantlami w dłoniach. Trzymaj je skierowane do góry i zginaj w łokciach, tak aby poczuć biceps. Trzymaj plecy prosto, wciągnij brzuch. Powtórz 15 razy w 3 seriach.

Pompki

Akcesoria: ewentualnie mata

Możecie obydwoje zrobić “męskie” pompki albo “damskie”. Albo… niech każdy wybierze, jakie woli. Ważne, by trzymać prostą postawę i wciągać brzuch. 

Podczas wykonywania ćwiczeń kontrolujcie się nawzajem. Grunt to prosta postawa i pełne bezpieczeństwo.

Powodzenia w treningach!

Przygotowujecie się do ślubu? Dopiero bierzecie się za organizację tego wielkiego przedsięwzięcia? Świetnie trafiliscie! Koniecznie sprawdźcie aplikację Wedding Dream, która krok po kroku poprowadzi Was przez meandry organizacji 🙂

New Drop

Koniecznie zobacz sposoby Qczaja na supersylwetkę!

Rekomendowane artykuły