Dzień Chłopaka. Jak celebrować tę wyjątkową okazję?

Dzień chłopaka

30 września zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim -Dzień Chłopaka. Choć złośliwi twierdzą, że każdy sam wybiera, czy jest chłopakiem, czy mężczyzną, ja uważam, że każda okazja jest dobra do celebrowania. Z resztą, skoro oczekujemy równego traktowania, to oprócz przyjemności, których oczekujemy od naszych panów, to czasem możemy im się odwdzięczyć.

Dzień Chłopaka: historia święta

Dzień Chłopaka, obchodzony zazwyczaj 30 września, to dzień poświęcony mężczyznom i chłopcom na całym świecie. To okazja do uhonorowania ich roli w społeczeństwie oraz okazywania miłości i wdzięczności tym, którzy są nam bliscy. Chociaż nie jest to święto o tak wielkim rozgłosie jak Dzień Kobiet czy Walentynki, to warto zadbać o to, aby mężczyźni w naszym życiu poczuli się docenieni i kochani.

Historia Dnia Chłopaka jest dość niejasna i nie ma jednej powszechnie uznanej daty jego powstania. Jednak pomysł na święto, podobnie jak w przypadku Dnia Kobiet, wywodzi się z ducha równości płci i potrzeby docenienia obu płci. W wielu krajach, w tym w Polsce, obchodzi się go 30 września, ale w innych częściach świata daty różnią się. W niektórych krajach, jak na przykład Finlandia, Dzień Chłopaka obchodzi się 19 listopada.

Niektórzy zwracają też uwagę, że, oprócz Dnia Chłopaka w kalendarzu znajduje się Dzień Mężczyzny. I choć oba święta mają na celu celebrowanie mężczyzn i męskości, ale różnią się od siebie pod wieloma względami. Dzień Chłopaka skupia się głównie na młodszych mężczyznach, chłopcach i nastolatkach. To okazja do obdarowania ich prezentami i okazania im miłości i wsparcia. Dzień Mężczyzny jest skierowany do dorosłych mężczyzn, niezależnie od wieku. To dzień, w którym można wyrazić szacunek i docenienie dla mężczyzn w różnych sferach życia, takich jak ojcowie, bracia, przyjaciele. Dzień Chłopaka obchodzony jest zazwyczaj 30 września, Dzień Mężczyzny jest obchodzony w różnych krajach w różnych terminach. Tym, który pojawia się najczęściej jest 10 marca.

Jak celebrować Dzień Chłopaka? 9 inspiracji na aktywności

Dzień Chłopaka
fot. Shutterstock

Zanim przejdziemy do moich propozycji, jaki materialny upominek możesz podarować swojemu chłopakowi z okazji jego święta, przygotowałam dla Ciebie kilka pomysłów na wspólne aktywności:

  1. Sportowa atrakcja: zaproponuj wspólną wizytę na stadionie, gdzie będziecie mogli obejrzeć mecz swojej ulubionej drużyny lub zagrać w piłkę nożną, czy koszykówkę. Możecie też się wybrać razem na rower, czy na rolki, albo wypróbować zupełnie nową dla Was dyscyplinę.
  2. Impreza na świeżym powietrzu: organizacja wspólnego grilla może być świetnym pomysłem na spędzenie czasu razem. Możecie przygotować ulubione potrawy na grillu, delektując się jedzeniem i rozmowami.
  3. Wieczór planszówek: wspólna rozgrywka w ulubioną grę planszową może dostarczyć wiele zabawy i emocji.
  4. Filmowa noc: przygotuj listę waszych ulubionych filmów lub seriali i spędźcie wieczór oglądając je razem w domowym zaciszu. Pamiętaj o tym, żeby w domu były Wasze ulubione przekąski!
  5. Warsztaty kulinarne: zgłoście się na warsztaty gotowania lub pieczenia i razem przygotujcie Wasze ulubione dania lub desery.
  6. Wyjście na koncert lub wystawę: interesujecie się muzyką lub sztuką? Poszukajcie lokalnych koncertów lub wystaw, które moglibyście odwiedzić razem.
  7. Relaks w spa: jeśli szukacie czegoś bardziej relaksującego, możecie zarezerwować wizytę w spa, aby razem zrelaksować się w saunie, jacuzzi lub podczas masażu.
  8. Wycieczka za miasto: być może w Waszej okolicy znajdują się ciekawe miejsca, które warto odwiedzić – sprawdź to koniecznie i zaplanuj całodniową wycieczkę. Żeby dodatkowo podkręcić atmosferę, zamiast obiadu w restauracji możesz przygotować piknik!
  9. Kartki i listy: napisz osobisty list lub kartkę z wyrazami miłości i wdzięczności. To prosty, ale bardzo osobisty sposób, aby pokazać, że dbasz o tę osobę.

Pomysły na prezenty na Dzień Chłopaka

Atrakcje atrakcjami, warto jednak zadbać o miły drobiazg, dzięki któremu powiesz swojemu chłopakowi, narzeczonemu, czy mężowi, albo innemu mężczyźnie, który jest dla Ciebie ważny, że go doceniasz. Oczywiście na liście zawsze są propozycje jak wspólny wyjazd, czy upominek z luksusowej marki, ale dziś skupimy na niezobowiązujących drobiazgach.

Kosmetyki na Dzień Chłopaka

Nie ma co ukrywać, panowie niezbyt chętnie wybierają się na kosmetyczne łowy, dlatego warto wykorzystać takie właśnie okazje, żeby nieco uzupełnić ich kolekcję. Zestaw do golenia, czy krem nawilżający to zawsze dobry, a przede wszystkim – bezpieczny wybór, jeśli więc nie znasz preferencji pana, któremu chcesz podarować upominek, to warto iść właśnie w te opcje.

Zestaw upominkowy

Zestaw upominkowy z ulubionymi kosmetykami, perfumami lub innymi produktami, które lubi, może być również dobrym pomysłem. Świetnie się sprawdzi szczególnie, jeśli nie jesteś pewna, co do preferencji pana, któremu chcesz sprawić przyjemność – w takim zestawie zawsze się znajdzie coś, co sprawi mu radość.

Marlu_baner
Dzień Chłopaka
fot. Shutterstock

Książka, film lub muzyka

Jeśli Twój chłopak jest miłośnikiem literatury, filmów lub muzyki, podaruj mu coś z tej dziedziny. Może to być książka jego ulubionego autora, kolekcja filmów, które lubi lub płyta z muzyką, którą kocha.

Wyjątkowe doświadczenie

Zamiast konkretnego przedmiotu, podaruj mu wyjątkowe doświadczenie, takie jak romantyczna kolacja w ulubionej restauracji, bilety na koncert ulubionego zespołu lub weekendowy wypad. Taki pakiet przeżyć z pewnością na bardzo długo pozostanie w pamięci Twojego wybranka.

Sprzęt elektroniczny

Jeśli chłopak, dla którego szukasz upominku jest gadżeciażem, jest zainteresowany technologią, rozważ podarowanie mu gadżetów elektronicznych. W zależności od budżetu, który chcesz przeznaczyć na swój upominek mogą to być bardziej ekskluzywne upominki, jak smartfon, czy tablet, a jeśli szukasz nieco tańszych upominków, rozważ zakup opaski treningowej albo powerbanka.

New Drop

Męska biżuteria

Biżuteria jest popularnym prezentem, choć wielu kojarzy się bardziej z kobietami, niż z panami, a to błąd. Męskie bransoletki są coraz bardziej popularne, ale jeśli taki błyszczący drobiazg to zbyt duża ekstrawagancja, możesz postawić na bardzo bezpieczną opcję, jak spinki do mankietów.

Rekomendowane artykuły