Grażyna Torbicka

W świecie showbiznesu bardzo dużo i głośno mówi się o nowo zawieranych związkach i ich późniejszych przebiegach. Najwięcej jednakże tematów do plotek przynoszą rozstania i rozwody. Komu zatem w tym burzliwym środowisku udało się wytrwać ze sobą dłużej? Przyjrzyjmy się parom zarówno z polskiego, jak i światowego showbiznesu.

New Drop

Jerzy i Barbara Stuhrowie: 50 lat razem

Jerzy Barbara Stuhr

Przez wiele lat znali się tylko z widzenia. Najpierw szkoła podstawowa, potem średnia, jednakże dopiero, gdy spotkali się na schodach Wyższej Szkoły Muzycznej i PWST, gdzie ona ćwiczyła, aby zostać skrzypaczką, ona zaś studiował aktorstwo, coś między nimi zaiskrzyło. Zaczęli się spotykać, rozmawiać, połączyła ich wspólna pasja do teatru, muzyki i filmu. Często w wywiadach, Jerzy Stuhr opowiada o miłości i sile, jakie daje mu rodzina. Zawód aktora sprawił, iż bardzo często czuł tęsknotę za bliskimi. Żona Barbara jest dla niego największym wsparciem, nie tylko w zdrowiu, ale przede wszystkim w chorobie, z którą swego czasu, poważnie się zmagał. Twierdzi, że bez żony już by nie żył. Ona zaś czuje się adorowana i uwielbiana przez męża, dla którego ciągle jest atrakcyjną kobietą.

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski: 45 lat razem

Maria Winiarska Wiktor Zborowski

Niedawno obchodzili, jak sami żartują „bolesną” 45 rocznicę ślubu. Ze sobą są jednak znacznie dłużej, dopiero po jakimś czasie, ze względu na naciski ze strony rodziny, postanowili się pobrać. Ich receptą na udany związek, jak twierdzi Wiktor, są….kłótnie. Różnice zdań nadają ich związkowi temperamentu i tematów do rozmów. Mówią, że są zupełnie od siebie różni, niczym ogień i woda. Wiktor żartuje, że: „Nasz związek powstał ze skrzyżowania połówki jadalnej śliwki z połówką jadalnej dyni i tak otrzymaliśmy całkowicie niejadalny owoc. Może właśnie dlatego jeszcze nikt inny nas nie pożarł”. Para ma dwie córki, Hannę oraz Zosię.

Jerzy i Lidia Owsiakowie: 45 lat razem

Jerzy Lidia Owsiak

Mówi się o nich per Dyrygenci, gdyż od wielu lat wspólnie prowadzą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Poznali się w liceum i zakochali w sobie. Ślub wzięli w 1976 roku. Do dziś Jurek wraz z Dzidzią, jak sam nazywa Lidię, współtworzą jedną z najbardziej rozpoznawanych fundacji w Polsce. Niezbyt chętnie opowiadają o swoim życiu prywatnym i być może to jest ich tajemnica sukcesu. Jak zgodnie twierdzą, oboje stoją za sobą murem i są dla siebie największym wsparciem. Ona, dbając o ognisko domowe, on działając aktywnie na rzecz fundacji.

Przeczytaj także: Ślub Friza i Wersow. Jak wyglądają wesela dwudziestolatków?

Grażyna i Adam Torbiccy: 40 lat razem

Grażyna Adam Torbiccy

Grażyna jest córką prezenterki – Krystyny Loski i działacza piłkarskiego Henryka Loski. Można powiedzieć, że jej świat już od dziecka związany był z telewizją. Adam zaś jest lekarzem – kardiochirurgiem i poznali się w gabinecie lekarskim, gdy ona miała 22 lata, on zaś 28. Od tego momentu są parą. Ich związek przetrwał długie lata, gdyż jak twierdzi Grażyna, mają swoje dwa odrębne światy i wzajemnie podziwiają swoją pracę. Oboje są spełnieni zawodowo, co pomaga w utrzymaniu długiej relacji. Oczywiście ich życie to nie jest wieczna sielanka, czasami jedno denerwuje drugie swoim zachowaniem, ale taki scenariusz jest wpisany w każdy związek.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy: 41 lat razem

Jolanta Aleksander Kwaśniewscy

Aleksander już po pierwszym spotkaniu z Jolantą wiedział, że ona zostanie jego żoną. Ona najpierw była delikatnie zauroczona, jednakże ich przyjaźń szybko przemieniła się w coś więcej. Pobrali się w 1979 roku i do dziś są nierozłączni. On poświęcił się polityce, ona zaś wychowywaniu córki Aleksandry, która przyszła na świat w 1981 roku. Ich małżeństwo miało różne fazy, z pewnością testem był czas prezydentury Aleksandra, kiedy oboje wpadli w wir obowiązków. W jaki sposób udało im się utrzymać swój związek tak długo? „Małżeństwo to ziemia, którą można zostawić odłogiem albo uprawiać przez małe gesty”, opowiada Aleksander. Lubi obdarowywać Jolantę kwiatami i drobnymi upominkami. Ona zaś twierdzi, iż „życie jest krótkie, trzeba wykorzystywać każdą szansę, żeby się pocieszyć, sprawić sobie przyjemność”.

aplikacja ślubna Izabela Janachowska

Cezary i Katarzyna Żakowie : 36 lat razem

Katarzyna Cezary Żak

Wydają się tworzyć idealna parę, zarówno prywatnie, jak i w życiu zawodowym. Poznali się na obozie jeździeckim w 1983 roku , a dwa lata później w bardzo młodym wieku (ona miała 21 lat, on 24) postanowili pobrać. Ślub podyktowany był chęcią ucieczki z rodzinnych domów. Od tamtej pory są razem, grają też w tych samych produkcjach, znani są z serialu „Miodowe Lata”, czy też lubianego „Ranczo”. Wspólnie wychowują dwie córki: Zuzannę i Aleksandrę. Z okazji 35 rocznicy ślubu, Katarzyna napisała na Instagramie emocjonujący wpis: „35 lat temu, 24 sierpnia o godz. 17.00 wyruszyliśmy razem w podróż …i płyniemy razem, czasem z prądem, czasem pod wiatr dziękując losowi za każdy dzień naszego wspólnego życia!!!” On zaś na swojej oficjalnej stronie na Facebooku napisał: „Dziś nasza koralowa rocznica. Kłaniam się mojej żonie najniżej jak potrafię wciąż pełen miłości, podziwu i szacunku dla Niej”

Dolly Parton i Carl Dean: 55 lat razem

Dolly Parton

To jedna z par o najdłuższym stażu w Hollywood. Poznali się jeszcze w liceum, a gdy skończyli szkołę, od razu się pobrali i zamieszkali razem. Jak twierdzi piosenkarka, ich związek ma się tak dobrze, jak wtedy, gdy się poznali. Co ciekawe, Dean prawie nigdy nie pokazuje się publicznie. Według plotek, na koncercie Parton pojawił się tylko raz. Twierdzą, ze ich małżeństwo jest tylko dla nich i dzięki temu, że zachowują prywatność, udaje im się utrzymać szczęśliwy związek.

Meryl Streep i Don Gummer: 40 lat razem

Meryl Streep i Don Gummer

Od 40 lat, znana aktorka jest w związku z rzeźbiarzem Donem Gummerem. Para poznała się w 1978 roku, kiedy to Meryl była w żałobie po swoim ukochanym, który kilka miesięcy wcześniej zmarł. W tym czasie Don wynajmował jej mieszkanie i stał się dla niej wsparciem w tym trudnym czasie. Po roku pobrali się, a w ciągu swojego małżeństwa, doczekali 4 dzieci.

Przeczytaj także: Na zaproszeniach ślubnych Sylwii Przybysz jest błąd?

Tom i Rita Hanks: 40 lat razem

Tom Rita Hanks

Poznali się na planie sitcomu „Bosom Buddies” i od razu między nimi zaiskrzyło. Nie było się bez atmosfery skandalu, gdyż Tom był już mężem i ojcem. Uczucie jednakże było tak silne, iż ciężko mu było zaprzeczyć. Długo zwlekał z decyzją o rozstaniu z poprzednią żoną, gdyż sam wcześniej był synem rozwodników i mocno przeżył tę sytuację. Od 1988 roku jednakże Tom i Rita są nierozłączni, doczekali się dwóch synów.

Kurt Russell i Goldie Hawn: 37 lat razem

Kurt Russell i Goldie Hawn

Ich pierwsze spotkanie miało miejsce w 1966 roku na planie wspólnego filmu. Choć od razu między nimi zaiskrzyło, każde z nich miało innych partnerów. Dopiero po 15 latach przypadkowych spotkań, ich uczucie stało się na tyle mocne, iż postanowili być razem. Nigdy nie wzięli ślubu, jednakże złożyli obietnicę wiecznej miłości w walentynki 1983 roku. Tworzą szczęśliwą parę, wychowując razem syna Wyatta.

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick: 29 lat razem

Sarah Jessica Parker i Matthew Broderick

Matthew to przyjaciel brata Sary. Kiedy zobaczył ją po raz pierwszy w 1991 roku, nie mógł oderwać od niej oczu. Od razu zaprosił ją na randkę, choć ona wciąż leczyła swoje złamane serce po rozstaniu z Robertem Downeyem Jr. Po kilku latach zdecydowali się na ślub i są rodzicami dla 3 dzieci. Jaki jest ich przepis na udany związek? Szczera rozmowa i wzajemna komunikacja. Dzięki temu nie ma konfliktów i niedomówień.

Will Smith i Jada Pinkett-Smith: 25 lat razem

Will Smith i Jada Pinkett-Smith

Jak to często bywa z aktorami, poznali się na planie filmu. Podczas kręcenia zdjęć do „Bajer z Bel-Air” zwrócili na siebie uwagę i zakochali w sobie. On odszedł od swojej poprzedniej dziewczyny, ona zaś przeprowadziła się dla niego z Baltimore do Kalifornii. Ich związek był dość burzliwy, para kilkakrotnie ogłaszała separację, nawet w 2019 roku, kiedy to na jaw wyszło, iż Jada wdała się w romans z raperem Augustem Alsiną. Jednakże postanowili do siebie wrócić, a niedawno świętowali 25 lecie bycia razem. Mają dwójkę dzieci – Jadena oraz Willow.

Rekomendowane artykuły