Iga Świątek trzykrotną mistrzynią Roland Garros. Wyjątkowa sesja pod Wieżą Eiffla

Iga Świątek

4 kwietnia 2022 roku Iga Świątek została liderką rankingu WTA. Pierwsza rakieta światowego tenisa od tamtej pory rządzi niepodzielnie. Co więcej, dzięki wygranej na francuskich kortach zapewniła sobie prowadzenie przynajmniej do 17 lipca (wówczas kończy się Wimbledon), choć nic nie wskazuje na to, żeby zamierzała oddać swoją pozycję komukolwiek.

Iga Świątek zwyciężczynią Roland Garros 2023

Tradycją stało się już, że dzień po wygranej zwyciężczyni bierze udział, wraz ze swoim trofeum, w specjalnej sesji. Polska reprezentantka po raz drugi pojawiła się na paryskim moście Bir Hakeim (sesja w 2020 roku odbyła się w innym miejscu) z Pucharem Suzanne Lenglen.

Iga Świątek
fot. Instagram/wta

Tak wyjątkowa okazja, jaką jest sesja zdjęciowa tuż po zwycięstwie we French Open wymaga szczególnej oprawy. W tym roku Iga postawiła na bardzo klasyczny look w najlepszym wydaniu francuskiej elegancji. Mała czarna z opadającymi ramiączkami i klapki na niewysokim obcasie to zdecydowanie strzał w 10!

Iga Świątek
fot. Instagram/_igaswiatek_

Oczywiście mała czarna to dobry wybór nie tylko na sesję tryumfatorki wielkoszlemowego turnieju. Jeśli więc w ostatnim czasie żadnego nie wygrałaś, spokojnie to nic straconego. Wprowadzona na salony przez francuską (a jakżeby inaczej) projektantkę Coco Chanel sukienka uważana za niezawodną część garderoby każdej kobiety, która chce wyglądać stylowo i elegancko na różnych okazjach.

Zobacz także: Czy wypada założyć czarną sukienkę na wesele?

New Drop

To klasyk, który nie wychodzi z mody i zawsze jest odpowiedni na wiele różnych wydarzeń.

Sesja zdjęciowa Igi Świątek w 2022 roku

W 2022 roku Polka po raz pierwszy stanęła na słynnym francuskim moście trzymając w rękach puchar French Open. Co ciekawe, Most Bir-Hakeim to miejsce kultowe nie tylko wśród sportowców, którzy sięgają po najważniejsze tytuły we Francji. Dzięki temu, że rozpościera się z niego widok na niekwestionowany symbol Paryża – Wieżę Eiffla, stał się on też ulubionym miejscem na sesje dla nowożeńców.

Iga Świątek

W ubiegłym roku Polka zdecydowała się na total white look. Ubrana w biały garnitur dzielnie pozowała przed obiektywem Yoan Valat.

Obecność naszej mistrzyni w kultowym paryskim miejscu wywołało niemałe zamieszanie. Sytuacja była na tyle dynamiczna, że Idze towarzyszyli nie tylko styliści, dziennikarze i przedstawiciele organizatorów. Konieczna okazała się także ochrona, która momentami miała pełne ręce roboty.

Fani tenisistki nie chcieli odpuścić okazji do spotkania ze swoją idolką. Ci najbardziej zdeterminowani zatrzymywali samochody na środku mostu, włączali światła awaryjne, wysiadali i z bliska obserwowali sesję.

Iga Świątek: pierwszy tryumf w Roland Garros

Po raz pierwszy po francuskie trofeum Iga sięgnęła w 2020 roku. Wówczas sesja zdjęciowa odbyła się na Galerii Lafayette, z której rozpościera się przepiękny widok na cały Paryż.

Iga Świątek
fot. Instagram/iga.swiatek

– To wspaniałe uczucie, dostałam wiele wiadomości z gratulacjami i życzeniami, cały kraj mi kibicował i wspierał. Bardzo mi to pomogło i wszystkim dziękuję. Ludzie wierzyli we mnie. To było niewiarygodne – mówiła wówczas Iga w wywiadach, których udzielała przy okazji sesji.

Zdjęcie główne: EastNews

Rekomendowane artykuły