Podróż poślubna. 7 europejskich miast, do których warto się udać

podróż poślubna

Dubrovnik

Jest to chyba jedno z bardziej znanych miast Chorwacji. Miejsce o bogatej historii, którą widać na każdym kroku. Najstarszą jego część otacza woda oraz monumentalne mury obronne z XII wieku.

podróż poślubna Dubrovnik

Niesamowitą atmosferę tego miejsca tworzą bardzo wąskie uliczki, w których przyjemnie jest się gubić – skrywają one klimatyczne restauracje, które w sezonie tętnią życiem. Dalej nie jesteście przekonani? Mówi się, że Dubrovnik konkuruje z Wenecją o miano najpiękniejszego śródziemnomorskiego miasta!

baner ozdoby

Zobacz także: Podróż poślubna, która nie zrujnuje portfela

Palermo

Jest stolicą Sycylii i zdecydowanie warto poświęcić mu czas. Jest to miasto z bogatą i długą historią – przechodziło z rąk do rąk przez długie wieki swojego funkcjonowania, co widać choćby w budownictwie.

podróż poślubna palermo

W Palermo nigdzie nie trzeba się spieszyć. Najlepiej jest pojechać do tego miasta bez określonego planu na zwiedzanie. Pozwoli Wam to delektować się prawdziwie włoską sielanką – odwiedzać gwarne knajpki, próbować lokalnych przysmaków, podziwiać widoki i odkrywać wszystkie urokliwe miejsca tego miasta.

Toledo

Toledo jest miastem, w którym bardzo trudno jest doszukać się współczesnych budynków. Na przestrzeni wieków miasto szczególnie się nie rozrosło, dlatego też stanowi miejsce z niesamowitą duszą. Na wygląd tego miejsca wpływ miała z pewnością mieszanka kulturowa.

New Drop
podróż poślubna toledo

Muzułmanie, chrześcijanie i żydzi żyli tutaj z zachowaniem tolerancji. Zdarzało się nawet, że współpracowali ze sobą w budowaniu miasta. Dzięki temu możecie dziś podziwiać w tamtejszej architekturze bogate wpływy wszystkich trzech kultur, delektując się przy okazji słoneczną pogodą – w Toledo bardzo rzadko pada deszcz!

Teraz będzie coś specjalnego ode mnie! W Tallinie znalazłam się dzięki swojej karierze sportowej. Mam do niego ogromny sentyment, ponieważ to właśnie tutaj zdobyłam brązowy medal na Mistrzostwach Świata w 10 tańcach. Przed tym wyjazdem prawdopodobnie nigdy nie zwróciłabym uwagi na to miasto… A byłby to błąd, ponieważ okazało się przepięknym i urokliwym miejscem, które serdecznie polecam!

Tallin

Zgadza się! Estonia wcale nie jest położona w basenie Morza Śródziemnego. Jednak tak jak wspomina nasza redaktor naczelna, Tallin to prawdziwe miasto z bajki!

podróż poślubna tallin

Tej nadbałtyckiej stolicy udało się uniknąć poważnych zniszczeń podczas II wojny światowej, dlatego można tam znaleźć prawdziwe perełki średniowiecznej architektury. Na szczególną uwagę zasługuje Stare Miasto (wpisane na listę UNESCO). Możecie tam poczuć naprawdę niesamowity klimat, gdyż witryny wielu lokali są stylizowane na te średniowieczne, a do restauracji zapraszają przebrani w stroje z epoki mieszkańcy.

Zobacz także: Podróż poślubna, która nie zrujnuje portfela

Edynburg

Zdecydowanie nie jest to destynacja dla miłośników słonecznej pogody – w Szkocji możecie doświadczyć dosłownie wszystkiego. Jeśli jednak kochacie historię i miejsca z klimatem, to na pewno warto Edynburg odwiedzić.

podróż poślubna edynburg

Ta stolica to przede wszystkim piękne, stare zamki, kaplice, ale także niezapomniane widoki! Lubicie wędrować? Wybierzcie się koniecznie na wzgórze zwane Krzesłem Artura, z którego wspaniale podziwia się panoramę Edynburga.

No i jeszcze jedno – jeżeli chcielibyście zasmakować życia brytyjskiej rodziny królewskiej, to właśnie w Edynburgu znajdziecie statek Royal Yacht Britannia. Sama królowa Elżbieta pokonywała nim wody mórz i oceanów, a księżna Diana spędziła na nim swój miesiąc miodowy!

baner sukienki na wesele promocja

Bergen

Choć historia tego miasta sięga jeszcze czasów Wikingów, to ogromny wpływ na jego wygląd mieli hanzeatyccy kupcy, którzy uczynili z tego miejsca ważny punkt handlowy łączący Norwegię z resztą Europy. To właśnie do nich należały kolorowe zwarte zabudowania, które dziś możecie podziwiać w dzielnicy Bryggen.

podróż poślubna bergen

Miłośnicy owoców morza i ryb znajdą na tutejszym targu rybnym okazy, które przybywają prosto z rybackich kutrów. Ze względu na swoje położenie Bergen jest nazywane stolicą krainy fiordów możecie więc spodziewać się po tym miejscu także niesamowitych widoków. Fiordy naprawdę potrafią zachwycić!

Stary Bar

Choć obecnie jest to niepozorna czarnogórska miejscowość, to w okresie swojej świetności konkurowała ze wspomnianym już wcześniej Dubrovnikiem. Znajdziecie tutaj ruiny bardzo wiekowych budynków –zabudowania Starego Baru ucierpiały 40 lat temu podczas trzęsienia ziemi.

Z pewnością dostrzeżecie także w zachowanych budowlach wpływy wszystkich kultur, które miały okazję przewinąć się przez to miejsce przez stulecia jego istnienia. Nostalgia i tajemniczość, a także panujący tam spokój zachęcają do odwiedzenia. Ze Starego Baru możecie także dotrzeć do drzewka oliwnego uchodzącego za najstarsze w Europie!

podróż poślubna stary bar

A może po tych inspiracjach stwierdzicie, że chcecie wybrać się za granicę nie tylko w podróż poślubną, ale… przysiąc tam sobie miłość? Zobaczcie, ile to może kosztować!

Rekomendowane artykuły