Śluby gwiazd. Dawid i Jakub pobrali się na Maderze. Formalności dopełnili dzięki hejtowi

Śluby Gwiazd: Jakub i Dawid

Śluby Gwiazd: Jakub i Dawid pobrali się za granicą

Ich związek zaczął się wiele lat temu. Kiedy zrozumieli, że łączy ich uczucie, wiedzieli też, że nie będzie im łatwo żyć razem jako para. Niestety, nawet teraz Polska nie jest przyjaznym krajem dla osób LGBTQ+, a kilkanaście lat temu było z tym o wiele gorzej.

Dopóki zachowywali anonimowość, wszystko jakoś się układało, jednak 7 lat temu zdecydowali się na krok, który na zawsze zmienił ich życie. Jakub i Dawid w 2016 roku zdecydowali się nagrać teledysk to piosenki „Some other Summer” zespołu Roxette. Klip szybko stał się wiralem i dotarł do członków zespołu. Per Gessle udostępnił nagranie na swoim profilu, co przełożyło się na niemałą popularność duetu z Polski. Wraz z nią przyszedł, niestety, hejt.

New Drop
Jakub i Dawid
fot. Instagram/jakubidawid

Choć Jakub i Dawid pokazują swoje życie w sieci (a dokładniej jego fragmenty), nie byli gotowi na taką falę nienawiści, z jaką przyszło im się zmierzyć. W zaledwie kilka dni mówił o nich cały kraj – byli, oczywiście tacy, którzy cieszyli się z sukcesu chłopaków, ale nie brakowało też tych, którzy skupiali się na ich orientacji.

W międzyczasie zdecydowali się zawrzeć związek małżeński. Wtedy pomyśleli o portugalskiej Maderze. – Pary heteroseksualne wybierają sobie kościół, salę weselną… Też nie chcieliśmy, żeby to było jakieś przypadkowe miejsce. Skoro w Polsce nie możemy, zdecydowaliśmy się na Portugalię. Jeździmy tam na wakacje – przyznał Jakub.

Zobacz także: Śluby Gwiazd: Paulina i Tomek Torresowie o swojej wyjątkowej ceremonii

Jakub i Dawid pobrali się dzięki hejtowi?

Kiedy wydawało się już, że udało im się przechytrzyć skostniałe przepisy i nieżyczliwych urzędników pojawił się kolejny problem. Aby zawarcie związku za granicą było możliwe, konieczne jest dostarczenie do właściwego urzędu w docelowej destynacji zaświadczenia o prawnej zdolności do zawarcia małżeństwa.

Wydaje się proste, ale… żeby uzyskać dokument, we wniosku należy wpisać dane osoby, z którą planuje się zawrzeć związek małżeński. Tu pojawia się problem, bo osoby pozostające w związkach homoseksualnych nie otrzymują takich zaświadczeń. Urzędnicy konsekwentnie odmawiają wystawienia dokumentu powołując się na zapis, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny.

Jakub i Dawid
fot. Instagram/jakubidawid

Ponieważ Jakub i Dawid nie dostarczyli do portugalskiego odpowiednika Urzędu Stanu Cywilnego wymaganych dokumentów, ich wniosek o udzielenie ślubu został odrzucony. Tu w grę wkroczył jednak upór panów, którzy zdecydowali się walczyć o swoje marzenie. Na Maderę wysłali udokumentowany hejt, z którym mierzyli się w tamtym czasie. Okazało się, że pomysł był strzałem w dziesiątkę, bo portugalscy urzędnicy zmienili swoją decyzję. Jak wyglądała ceremonia marzeń Jakuba i Dawida?

Koniecznie sprawdźcie w najnowszym odcinku Ślubów Gwiazd:

Rekomendowane artykuły