80. Festiwal Filmowy w Wenecji przeszedł do historii. Te Polki zachwyciły na czerwonym dywanie

Festiwal Filmowy w Wenecji

Tegoroczna edycja Festiwalu Filmowego była dla Polaków szczególnie wyjątkowa. Z 23 tytułów, które stanęły w szranki w głównym konkursie 5 zostało wyreżyserowanych przez kobiety, a 2 z nich przez Polki: Agnieszkę Holland („Zielona granica”) i Małgorzatę Szumowską („Kobieta z…”). Co więcej, ta pierwsza otrzymała za swój film nagrodę specjalną jury.

New Drop

Festiwal Filmowy w Wenecji: Małgorzata Szumowska

Na premierze obrazu „Kobieta z…” twórcy filmu: Małgorzata Szumowska i Michał Englert pojawili się w towarzystwie Agnieszki Holland. Czerwonym dywanem szli trzymając się za ręce.

Festiwal Filmowy w Wenecji Małgorzata Szumowska
fot. Instagram/vogue.polska

Na tę wyjątkową okazję Małgorzata Szumowska wybrała strój, który łączy w sobie klasyczną elegancję i manifestację prawdziwie kobiecej siły. Inspirowany męską modą garnitur od Saint Laurent z bardzo charakterystycznymi dla tego domu mody szerokimi, atłasowymi klapami marynarki to niewątpliwy hołd dla trendu power dressing. Żeby zachować minimalistyczny charakter stylizacji, reżyserka uzupełniła ją jedynie szpilkami z wydłużonym noskiem i srebrnym zegarkiem.

Sprawdź też: Gwiazdy na Gali Otwarcia 16. Moc Festiwalu OFF CAMERA. Te stylizacje to must-have tego sezonu

Maja Ostaszewska na premierze filmu „Zielona Granica”

Oba polskie obrazy, które prezentowane były na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Wenecji były z pewnością bliskie sercu Mai Ostaszewskiej. Aktorka jest nie tylko gwiazdą obrazu Agnieszki Holland, ale także partnerką Michała Englerta, współtwórcy filmu „Kobieta z…”.

Festiwal Filmowy w Wenecji Maja Ostaszewska
fot. Instagram/ostaszewskamaja_official

Na premierę filmu „Zielona Granica” Maja zdecydowała się na czarno-białą suknię projektu Macieja Zienia. Choć tak pobieżny opis może zabrzmieć bardzo klasycznie, to forma sprawia, że całość nabrała nowoczesnego charakteru. Kobiecy krój przepięknie podkreślał figurę aktorki, a dekolt na jedno ramię i niesymetryczne połączenie kolorów sprawiło, że całość była nie tylko piękna, ale też nietuzinkowa.

Swoją stylizację aktorka uzupełniła czarnymi sandałkami na szpilce i złotą biżuterią: pierścionkami i wysadzanymi kamieniami kolczykami.

Festiwal Filmowy w Wenecji

Na premierę drugiego polskiego filmu, który walczył o nagrodę w głównym konkursie Festiwalu Maja również wybrała suknię od Macieja Zienia. Tym razem zdecydowała się na szarą suknię z bardzo głębokim ozdobionym plisami dekoltem i niezwykle zwiewną spódnicę o kroju rybki. Na czerwonym dywanie pozowała w towarzystwie reżyserki Agnieszki Holland.

Anja Rubik na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Na tegoroczny Festiwal Filmowy w Wenecji przyjechała też jedna z najbardziej znanych na świecie polskich modelek, Anja Rubik. Gwiazda dwukrotnie pojawiła się na czerwonym dywanie.

Festiwal Filmowy w Wenecji

Na premierze filmu „La Passion selon Beatrice” w reżyserii Beatrice Dalle modelka pojawiła się w kreacji domu mody Saint Laurent. Sensualne koronki i buduarowe prześwity to, trzeba przyznać, bardzo odważne zestawienie i łatwo sprawić, żeby wyglądało kiczowato, ale nie w tym przypadku!

Sprawdź też: Gala amFAR: gwiazdy zadają szyku na brokatowym dywanie. Zobacz 3 najpiękniejsze kreacje

Seksowne prześwity w bardzo umiejętny sposób zostały połączone z delikatną koronką, a aksamitna wstążka wszyta w okolicy biustu dodała całości kobiecego pazura. Wyjątkowy charakteru stylizacji modelka podkreśliła ciemnymi okularami- pilotkami i klasyczną, białą marynarką.

Festiwal Filmowy w Wenecji

Na premierze filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta modelka ubrała się, podobnie jak reżyserka obrazu, w niezwykle kobiecym stylu power dressing. Tym razem również postawiła na kreację domu mody Saint Laurent. Zmysłowy kombinezon podkreślający zachwycającą figurę Anji ozdobiony został bardzo ciekawym drapowaniem. Gwiazda uzupełniła stylizację czarnymi szpilkami i delikatnymi kolczykami.

Rekomendowane artykuły