Podróż poślubna: Seszele 37171

Odkąd William i Kate wybrali się w swoją podróż poślubną właśnie na Seszele, cieszą się one właściwie niesłabnącym zainteresowaniem, i nic dziwnego – nieskażona przyroda, zapierające dech w piersiach widoki, nieskazitelnie piękne plaże i błękitna, idealnie czysta woda…

Jeśli chcecie poczuć się jak w raju, to Seszele są dla Was idealnym kierunkiem.  

Seszele to niewielkie państwo składające się z blisko 120 granitowych i koralowych wysepek rozrzuconych na Oceanie Indyjskim. Największe z nich to Mahé, Praslin, Silhouette i znana z filmu Cast Away: Poza światem czy reklam kosmetyków – La Digue.  

https://www.instagram.com/p/B1ohRxEo5bA/

Najpiękniejsze tropikalne archipelagi

Co ciekawe, stolica Seszeli, Victoria jest jedynym portem morskim w kraju, a nazwany on został na cześć brytyjskiej królowej. Wyspa kusi turystów wyjątkową różnorodnością krajobrazów. Z jednej strony roztaczają się tu niezapomniane widoki na góry, porośnięte tropikalnym lasem, a z drugiej – przyciągają cudowne plaże.

Na samym Mahe jest ich ponad 70, wszystkie z drobnym, bialutkim piaskiem.

  • fot. instagram.com/visitseychelles

Góry i morze w jednym miejscu – po prostu bajkowy krajobraz. Praslin, druga co do wielkości wyspa w archipelagu, przez wielu uważana jest za najpiękniejszą. Główną jej atrakcją, poza oczywiście rajskimi plażami, bezkresnym oceanem i luksusowymi hotelami jest rezerwat przyrody Vallée de Mai. Musicie koniecznie zobaczyć tam palmę seszelską i jej owoce – Coco de Mer. 

Wyspa jest też atrakcyjnym miejscem dla nurków ze względu na występujące wokół niej rafy koralowe, liczące ponad 8000 lat.   

Jeden z najgęstszych lasów deszczowych na Oceanie Indyjskim i przepiękne orchidee, to wizytówka wyspy Silhouette. Będąc tam trzeba koniecznie zobaczyć żółwie olbrzymie. Seszele to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można je spotkać w ich naturalnym środowisku, a niektóre osobniki dożywają ponad 200 lat.

Zobacz także: Miejsca na zaręczyny na świecie

  • fot. instagram.com/visitseychelles

Seszele – wybór gwiazd

Jest to kierunek, na który stawiają gwiazdy – to nie powinno nikogo dziwić.  W ślad za Williamem i Kate, na podróż poślubną na Seszele wybrali się między innymi Anna i Robert Lewandowscy. Tutaj odpoczywali też Ewa Chodakowska z mężem, Grzegorz Krychowiak z partnerką, czy David i Victoria Beckham, a także nasza Redaktor Naczelna – Izabela Janachowska z mężem. Jeżeli więc marzy Wam się wypoczynek w stylu gwiazd, jest to na pewno świetny pomysł na cel podróży.

Pływające śniadania i doskonałe scenerie do instagramowych ujęć? Na Seszelach to łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej!

Zobacz także, gdzie udać się w podróż poślubną w zimie!

  • fot. instagram.com/visitseychelles

Raj – wbrew pozorom, nie taki drogi

Może się Wam wydawać, że Seszele nie są tanim kierunkiem, jednak wypoczynek tam nie musi być drogi. Jeśli dobrze poszukacie, znajdziecie w sieci bilety w naprawdę korzystnej cenie. To samo dotyczy hoteli. Znajdziecie tam dobrą bazę hotelową, począwszy od bed&breakfast, przez pensjonaty, aż po hotele o różnym standardzie.

Tygodniowa wycieczka z kucharzem i skipperem na pokładzie, to koszt około 5 tysięcy Euro. Taki katamaran mieści na swoim pokładzie 8 do 10 osób, więc gdyby tak zebrać cztery pary i wspólnie zdecydować się na taki wypad, kwota rozkłada się już na około 300 zł za dzień na osobę.

Jak więc widzicie, jest naprawdę wiele możliwości, by za niewygórowaną cenę, przeżyć niezapomniane chwile w raju.      

  • fot. instagram.com/visitseychelles

Kochacie takie klimaty? Może warto wpleść je już w motyw przewodni Waszego wesela… Zobaczcie jak zorganizować wesele w stylu tropikalnym!

Rekomendowane artykuły