Księżniczka Eugenia poślubiła Jacka Brooksbanka

Nadszedł kolejny wielki dzień dla brytyjskiej monarchii! Dziś kolejna para powiedziała sobie sakramentalne „tak”. Mowa o księżniczce Eugenii i jej narzeczonym, Jacku Brooksbanku.  Od wielu tygodni sklepy zapełniały się pamiątkami i gadżetami związanymi z Parą Młodą. Nie jest tajemnicą, że Brytyjczycy kochają rodzinę królewską.

Księżniczka Eugenia poślubiła Jacka Brooksbanka 10357
ślub Eugenii
fot. Matt CROSSICK / POOL / AFP/ EastNews


Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 12:00 (czasu polskiego) w kaplicy św. Jerzego w Windsorze. W tym samym miejscu pięć miesięcy wcześniej miłość przyrzekali sobie książę Harry i Meghan Markle. W maju Młodzi postawili na biel i zieleń, a tym razem wejście ozdobiono roślinami, których kolory nawiązują do barw jesieni. Wśród odcieni zieleni pojawiły się pomarańcz, bordo i wszelkie wariacje na ich temat.

janachowska.pl

Zobacz także: Co sądzę o ślubie Harry’ego i Meghan? Zobaczcie!

Znani Goście

ślub Eugenii
fot. EastNews

Zaproszeni na uroczystość goście, w tym Robbie Williams z żoną, Liv Tyler, Demi Moore, James Blunt, Ellie Goulding, Naomi Campbell, modelka Cara Delevingne, która zaprezentowała się w oryginalnej stylizacji przypominającej frak przybyli do kaplicy św. Jerzego na godzinę przed rozpoczęciem uroczystości.

ślub Eugenii
fot. REX/Shutterstock/ EastNews

Pojawiła się także Pippa Middleton, której przybycie stało pod znakiem zapytania, z powodu zbliżającego się terminu porodu. Miała na sobie piękną ciemnozieloną sukienkę, w której, trzeba przyznać, prezentowała się zjawiskowo. Siostrze księżnej Kate towarzyszył oczywiście mąż oraz brat- James Middleton.

concept store
ślub Eugenii
fot. James Gourley/REX/Shutterstock /EastNews

Wydawać by się mogło, że zieleń to kolor przewodni, bo w kreacji o tym kolorze pojawiła się także księżniczka Anna i matka Panny Młodej, Sara Ferguson.

Rodzina Królewska

Książę Edward, najmłodszy syn królowej Elżbiety II, przybył z żoną i synem. Książę Karol pojawił się bez małżonki Camilli, która wizytowała dziś jedną ze szkockich szkół. Siostra księżniczki, Beatrycze, która ku zaskoczeniu wszystkich nie byłą druhną, postawiła na dosyć skromną, jak na nią, kreację w kolorze kobaltowym.

fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock

Księżna Kate, której obecność do ostatniej chwili nie była potwierdzona, założyła  sukienkę w kolorze fuksji i ozdobę na głowę w tym samym kolorze, co może być zaskakującym wyborem jak na zachowawczą księżną. Przyznać trzeba, że prezentowała się zjawiskowo.

fot. Adrian DENNIS / various sources / AFP/ EAstNews

Meghan Markle postawiła natomiast na bezpieczny, ale nadal bardzo modny w tym sezonie kolor, klasyczny granat.

ślub Eugenii
fot, Jonathan Brady / POOL / AFP/EastNews

Wydaje się, że obie księżne mimo że są zdecydowanymi ulubienicami Brytyjczyków postawiły na skromne, choć mocno osadzone w trendach stroje. To miły gest w stronę Panny Młodej, na którą powinny być zwrócone tego dnia wszystkie oczy.

ślub Eugenii
fot. REX/Shutterstock /EastNews

Oczywiście na ślubie nie mogło zabraknąć jednego ze słodszych akcentów na brytyjskich uroczystościach- dzieci. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, książę George został paziem, a księżniczka Charlotte- druhenką.

fot. REX/Shutterstock/EastNews

Na ślubie córki Andrzeja nie mogło też, oczywiście, zabraknąć Elżbiety II, która w kaplicy św. Jerzego pojawiła się tuż przed Panną Młodą w towarzystwie męża, księcia Filipa. Znana z krzykliwych, widocznych z daleka kolorów, królowa postawiła tym razem na kreację w gołębim kolorze.

ślub Eugenii
fot. James Gourley/REX/Shutterstock/EastNews

Młoda Para

fot. James Gourley/REX/Shutterstock/ EastNews

Księżniczka Eugenia przyjechała do kościoła ze swoim ojcem, księciem Andrzejem. Miała na sobie prostą suknię o kroju księżniczki, z imponującym dekoltem na plecach i wykładanym na ramiona kołnierzem i długim, katedralnym trenem. Uszytą z ciężkiej, ręcznie wyszywanej w delikatne aplikacje z błyszczącej nici satyny zaprojektował brytyjski dom mody Peter Pilotto. Głowę księżnej zdobiła piękna tiara wysadzana szmaragdami i diamentami, próżno jednak było szukać welonu wpiętego w nowoczesny kok.

ślub Eugenii
fot. TOBY MELVILLE / POOL / AFP/EastNews

Jej mąż, Jack Brooksbank, zgodnie z obowiązującym dress code’m, postawił na oficjalny, dzienny strój męski.

fot. EastNews

Wygląda na to, że klasyka i prostota na stałe wpiszą się w kanony królewskich ślubów XXI wieku.

Rekomendowane artykuły