Monika i Robert Janowscy odnowili przysięgę małżeńską po raz drugi! Dlaczego gwiazdy decydują się na ten krok?

Monika i Robert Janowscy odnowili przysięgę małżeńską

Monika i Robert Janowscy: historia związku

Mają za sobą po dwa rozwody, zaręczali się trzy razy i właśnie po raz drugi odnowili swoją przysięgę małżeńską, co oznacza, że jako para przed ołtarzem stali trzy razy. Po raz pierwszy „miłość, wierność i uczciwość” ślubowali sobie 14 września 2013 roku i od tamtej pory idą razem przez życie.

O swoich planach Monika mówiła już od dłuższego czasu. – Planujemy odnowić przysięgę małżeńską i, mówiąc żartobliwie, myśmy się „odnawiali” zanim to jeszcze było modne. Niedawno czytałam, że wszyscy się „odnawiają”, a my zrobiliśmy to już pięć lat temu – zdradziła w rozmowie z Plejadą.

10 lat temu para pobrała się w kościele w malowniczym Kazimierzu Dolnym. Wesele wyprawili w Janowcu po drugiej stronie Wisły. Choć pierwsza uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej odbyła się w warszawskim kościele w Lasku Bielańskim, z przyjęciem weselnym wrócili do Janowca. Na ten pomysł wpaść miały, podobno, córki Roberta. – Po weselu nie było poprawin ani podróży poślubnej, więc teraz imprezujemy 3 dni – zapowiadali przed 5-laty państwo Janowscy.

Sprawdź też: Omenaa Mensah i Rafał Brzoska wzięli drugi ślub. Para odnowiła przysięgę w tropikalnej dżungli

O szczegółach obu uroczystości i wyjątkowym uczuciu, które połączyło tę parę opowiadali mi jakiś czas temu w jednym z odcinków mojej serii Śluby Gwiazd. Jeśli jeszcze nie oglądałaś tego odcinka, możesz szybko nadrobić zaległości:

10. rocznica ślubu Moniki i Roberta Janowskich

14 września 2023 roku minęło 10 lat od kiedy Monika i Robert Janowscy po raz pierwszy ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W tym wyjątkowym dniu para zamieściła na Instagramie wzruszające posty.

fot. Instagram/jan.owski

– Monika, moja żona. 10 lat temu chwyciła mnie za rękę i pokazała to, co piękne. Dziś możemy się tym delektować wspólnie. To jest największe szczęście – dzielić z kimś życie. Na dobre i na jeszcze lepsze – czytamy u Roberta Janowskiego.

fot. Instagram/jan.owska

-10 lat. Najpiękniejsze dni w moim życiu. Wtedy i dziś. Tak bardzo było warto dbać o te pomiędzy – napisała z kolei Monika.

Sprawdź też: Anna i Robert Lewandowscy odnowili przysięgę małżeńską. Gwiazda zachwyca w pięknej sukni

Odnowienie przysięgi małżeńskiej: Monika i Robert Janowscy

Piątek był dla Moniki i Roberta szczególnie wyjątkowy, bo właśnie tego dnia po raz kolejny przysięgali sobie przed Bogiem miłość, wierność i uczciwość. Przysięgę małżeńską po raz kolejny odnowili w warszawskim Lasku Bielańskim. – To jest nasz kościół i nasz ksiądz, u niego to zawsze wygląda inaczej niż gdzie indziej, ponieważ to jest wyjątkowy człowiek. To jest bardziej spotkanie i rozmowa niż modlitwa, ale my to lubimy, bo kochamy ks. Wojtka. Potem będą trzy dni, podczas których będziemy świętować – wyjaśniła Monika Janowska w wywiadzie udzielonym Plejadzie.

New Drop
Monika i Robert Janowscy odnowili przysięgę małżeńską
fot. Instagram/redcarpetpolska

Na tę wyjątkową okazję Monika wybrała bardzo oryginalną stylizację: krótką, białą sukienkę ozdobiły sięgające ziemi frędzle, które w bardzo subtelny sposób wyeksponowały jej bardzo zgrabne nogi.

Stylizację uzupełniła marynarką z ozdobną, kwiatową aplikacją, naszyjnikiem z pereł oraz beżowymi szpilkami i torebką w tym samym kolorze

Monika i Robert Janowscy odnowili przysięgę małżeńską
fot. Instagram/redcarpettv

Robert w tym szczególnym dniu zdecydował się na granatowy garnitur w tenisowy prążek, który uzupełnił bordowymi dodatkami: butami i poszetką. Co ciekawe, nie zdecydował się ani na krawat, ani na muszkę. Biała koszula rozpięta pod szyją dodała całej stylizacji nieco nonszalanckiego wyglądu.

Dlaczego gwiazdy decydują się na odnowienie przysięgi małżeńskiej?

Trudno byłoby nie zauważyć, że w ostatnim czasie uroczystość odnowienia przysięgi małżeńskiej stała się szalenie popularna, nie tylko wśród gwiazd w Polsce. Mam wrażenie, że po pandemii jesteśmy wyjątkowo spragnieni okazji do spotkań z bliskimi i celebrowania wyjątkowych, pozytywnych chwil i emocji. Dla par, które już jakiś czas temu stanęły na ślubnym kobiercu, odnowienie przysięgi małżeńskiej wydaje się być idealną okazją do świętowania. Co więcej, taka uroczystość może się stać pretekstem do spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Wspólna biesiada z pewnością umocni nie tylko relację małżeńską, ale też wszystkie więzi rodzinne.

Nie ukrywam, że ten bądź co bądź nowy kierunek bardzo mnie cieszy. To, że znajdujemy czas, żeby spotkać się i świętować to z pewnością miła odmiana od codziennej, zabieganej rzeczywistości, w której nierzadko trudno wygospodarować czas choćby na telefon. Pielęgnujmy to, co w nas najpiękniejsze, doceniajmy drobne gesty i wielkie uczucia, które łączą nas i naszych bliskich od wielu lat.

Odnowienie przysięgi małżeńskiej: dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy warto zorganizować taką ceremonię, przygotowałam dla Ciebie przynajmniej kilka argumentów, które, mam nadzieję, przeważą szalę na „tak”.

  1. Okazja do celebrowania miłości: odnowienie przysięgi to wyjątkowy moment, który umożliwi Wam wyrażenie swojej miłości i zaangażowania wobec siebie w obecności bliskich przyjaciół i rodziny. To okazja do celebrowania tego, co sprawia, że Wasze małżeństwo jest takie wyjątkowe.
  2. Wzmocnienie więzi: podczas ceremonii odnowienia przysięgi macie szansę spojrzeć na wszystkie wspólne lata i docenić, ile już razem przeszliście. To moment, aby podziękować sobie nawzajem za wsparcie i zrozumienie oraz obiecać, że będą nadal razem przez wiele lat.
  3. Odświeżenie relacji: po latach związku nie masz już chyba wątpliwości, że małżeństwo to podróż, która jest pełna wyzwań i zmian. Odnowienie przysięgi może być okazją do odświeżenia relacji i zastanowienia się nad tym, co można poprawić lub zmienić, aby związek był jeszcze silniejszy.
  4. Przypomnienie o priorytetach: w biegu codziennego życia łatwo zapomnieć o ważnych wartościach i priorytetach. Ceremonia odnowienia przysięgi może pomóc parze przypomnieć sobie, że ich małżeństwo jest jednym z najważniejszych aspektów ich życia i że warto na niego poświęcać czas i uwagę.
  5. Inspiracja dla innych: odnowienie przysięgi małżeńskiej może być inspiracją dla innych par. To pokazuje, że miłość i zaangażowanie w małżeństwo mogą trwać przez lata i być silniejsze niż kiedykolwiek.
  6. Okazja do organizacji wyjątkowego wydarzenia: ceremonia odnowienia przysięgi może być organizowana w dowolny sposób, jaki para sobie wymarzy. To szansa na stworzenie wyjątkowego i niezapomnianego wydarzenia, które będzie miało głębokie znaczenie dla obu partnerów. Dla niektórych par odnowienie przysięgi małżeńskiej może być jak druga szansa na ślub. To moment, aby przeżyć jeszcze raz emocje związane z początkiem ich wspólnej historii.
  7. Uczczenie rocznicy: Ceremonia odnowienia przysięgi może być doskonałym sposobem na uczczenie rocznicy ślubu. To symboliczny sposób na upamiętnienie kolejnego roku wspólnego życia.
  8. Celebracja ważnych rocznic: odnowienie przysięgi małżeńskiej często jest organizowane z okazji ważnych rocznic, takich jak 10-lecie lub 25-lecie ślubu. To sposób na uczczenie długotrwałego małżeństwa i jego trwałości.
  9. Wyrażenie nowych obietnic: W trakcie ceremonii odnowienia przysięgi można również sformułować nowe obietnice i cele na przyszłość. To moment na wyrażenie swoich planów i nadziei dotyczących wspólnego życia.

Rekomendowane artykuły